Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBakın son 30 günde BTC kaç yeni milyoner kazandırmış?

Bakın son 30 günde BTC kaç yeni milyoner kazandırmış?

BTC, son 30 günde 1.300'den fazla yeni milyoner kazandı

BTC‘nin kripto para piyasasındaki son yükselişi bir dizi yeni milyonerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Elde edilen verilere göre, 10 Şubat 2022 itibariyle BTC bakiyesi 1 milyon doların üzerinde olan adres sayısının 96.399 olduğu belirtiliyor.

BTC adres sayıları artış gösterdi

Wayback Machine web arşivleme aracı kullanılarak, 10 Ocak’ta kaydedilen 95.031 adrese kıyasla, son 30 günde 1 milyon doların üzerindeki Bitcoin adres sayısının 1.368 arttığı belirlendi.

Adreslerin yaklaşık 7.815’inin toplam bakiyesi yaklaşık 10 milyon dolar. Kalan 88.584 adresin her biri 1 milyon dolarlık bir bakiyeye sahip.

Son artışa rağmen, rakamlar, 116.139 adresin Bitcoin milyoneri ilan edildiği 28 Ekim 2021’e kıyasla sönük kalıyor. 105.820’nin bakiyesi en az 1 milyon dolar ve 10.319’un en az 10 milyon dolar bakiyesi olduğu ortaya kondu.

Bitcoin milyonerlerinin sayısının, 1 milyon doların üzerinde bakiyeye sahip adreslerin 87.953 olduğu 28 Ekim ve 26 Ocak’ta önemli ölçüde azaldığını belirtmekte fayda var. Bulgulara göre, iki tarih arasında Bitcoin milyonerlerinin sayısı 28.186 yani toplamda yüzde 24.26 oranında azaldı.

“İlginizi çekebilir: BTC fiyatı yükselirken altcoinler de artıyor

Zincir içi analiz, BTC için potansiyel bir dip olduğunu gösteriyor

Piyasa duyarlılığındaki son değişim göz önüne alındığında, BTC’nin dip yaptığını gösteren zincir içi analizin ardından, eğer momentumunu artırmaya devam ederse, milyoner sayısını artırıp artırmadığını gözlemlemek ilginç olacaktır.

Bitcoin, Glassnode metriklerine göre kısa sıkıştırma ilk aşamasında etkin bir şekilde ilerledi ve bu performansın sonucu olarak piyasa yükseldi. Çeşitli önlemler, 35.000 dolar civarında önemli bir desteğin bulunduğunu gösteriyor. Yatırımcılar artık zincir üzerindeki momentumun önümüzdeki haftalarda fiyatı daha da yükselteceğini umuyor.

İlginizi çekebilir:  Binance davası kripto para yatırımcılarını tedirgin etti

Şu anda Bitcoin, son 24 saatte yüzde 3.33 ve önceki yedi gün içinde yüzde 23.03 artışla 45.394 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Screenshot 2022 02 10 at 16.53.39
Kaynak: CoinMarketCap / BTC 1 günlük grafik

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto parası, yüzde 41,8 pazar hakimiyeti ile 860.4 milyar dolar değerinde mevcut bir pazara sahiptir.

Dünyanın en değerli dijital varlığının anonim yapısı nedeniyle, adreslere sahip olan kişileri tanımlamak zordur.

Bitcoin’de 1 milyon dolardan fazla olan adreslerin, kurumlar veya istisnai olarak erken benimseyenler gibi büyük sermaye akışlarına sahip yatırımcılarla ilişkilendirilmesi muhtemeldir. Tek bir BTC sahibinin birçok Bitcoin adresine sahip olabileceği gerçeği de bu süreç boyunca akılda tutulması gereken hayati öneme sahiptir.

(Visited 136 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz