Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriBabel Finance para çekimlerine kısıtlama getirdi!

Babel Finance para çekimlerine kısıtlama getirdi!

Babel Finance para çekimlerine kısıtlama getirdi!

Uzak doğu merkezli kripto finansal hizmet sağlayıcısı Babel Finance bugün, olağandışı likidite baskısı nedeniyle, para çekme ve diğer bazı işlemlerin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

Kripto finans kuruluşlarının çöküş haberleri pek de kolay sona erecek gibi görünmüyor. En son kurban Three Arrows Capital olmuştu.

Bu defa borç verme ve tasarruf hizmetleri sunan başka bir girişim, Babel Finance’in çekim işlemlerini “geçici olarak” durdurmasıyla birlikte yeni bir kriz kapıda gibi.

Karar, Celsius’un çekimleri duraklatmasıyla aynı nedene sahip; yani piyasadaki büyük oynaklık nedeniyle alındı. Nitekim bu oynaklık, “alandaki şirketler üzerinde domino etkisi mi yaratıyor?” ve “sırada kim var?” sorularını da beraberinde getiriyor.

Şirketin CEO’su Terra çöküşünün firma üzerinde hiçbir etkisi olmadığını belirtiyor.

Geçtiğimiz ay, Terra-LUNA olayının sonrasında, Babel Finance’ın kurucu ve CEO’su, Babel ile Terra arasında hiçbir bağlantı olmadığını ve şirketi etkilemesi için hiçbir neden olmadığını iddia etmişti.

Luna ve UST’nin son çöküşünün, Babel’in işi üzerinde “hiçbir etkisi olmadı” çünkü firmanın coinlere “maruziyeti yok” ve işini Bitcoin, Ethereum ve belirli stabilcoinlerle sınırlandırmıştır.

Babel Finance’in hacmi

Şirket 2021’in sonu itibariyle, 3 milyar dolardan fazla kredi büyüklüğüyle, türev ürünlerde aylık ortalama 800 milyon dolarlık işlem hacminin olduğunu iddia ediyordu. Babel Finance opsiyon ürünlerinde 20 milyar dolardan fazla işleme aracılık yapmış durumda.

Öte yandan, rakip kripto finansal hizmet sağlayıcılarından olan Finblox da dün benzer bir duyuru yapmış ve Three Arrows Capital ile bağlantısı nedeniyle para çekimlerini aylık 1.500 dolar ile sınırlama kararı almıştı.

(Visited 143 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,087.69 0.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,062.60 1.54%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451382 0.45%
solana
Solana (SOL) $ 32.99 0.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312803 0.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.72 1.28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065924 2.11%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 1.76%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.12 1.46%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.11 0.83%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.86 1.58%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.05 1.32%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.30635 0.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.479815 1.78%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 0.90%