Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriAvrupa Yatırım Bankası Blockchain Teknolojisiyle Tahvil İhraç Edecek

Avrupa Yatırım Bankası Blockchain Teknolojisiyle Tahvil İhraç Edecek

Avrupa Yatırım Bankası Blockchain Teknolojisiyle Tahvil İhraç Edecek

Avrupa Birliği üye devletlerinin sahip olduğu uluslararası bir finans kurumu olan Avrupa Yatırım Bankası’nın, dijital tahvil ihraç etmek için blockchain teknolojisini araştırdığı bildiriliyor.

Salı günkü Bloomberg raporuna göre AYB, bir blok zincirinde ihraç edilen euro cinsinden bir tahvil içeren potansiyel bir anlaşmaya bakmak için Goldman Sachs, Banco Santander ve Societe Generale gibi büyük küresel bankalarla ortak bir çalışma grubu oluşturdu.

Konuya aşina olan bir kişiye atıfta bulunan Bloomberg, Avrupa Yatırım Bankası’nın (AYB) dijital tahvillerin tescili ve çözümü için blockchain teknolojisini kullanmayı planladığını belirtiyor. İlk satış için yatırımcı toplantıları 15 Nisan’da başlayacak ve birkaç hafta devam edecek.

Bitcoin ( BTC ) ve Ether ( ETH ) gibi kripto para birimlerinin altında yatan teknoloji olan Blockchain, son yıllarda tahvil piyasasında giderek daha fazla uygulanmaya başlandı. HSBC’ye göre blockchain, tahvil piyasası için “10 kattan fazla” maliyet tasarrufu fırsatları sunuyor, aracılara olan ihtiyacı azaltıyor ve daha küçük projeler tarafından ihraç edilmesini sağlıyor.

Avrupa Birliği’nin yatırım kolu olarak, Avrupa Yatırım Bankası (AYB) genellikle Avrupa’nın borç sermaye piyasalarında yeniliğin ön saflarında yer almıştır. 2007 yılında, AYB dünyanın ilk yeşil tahvilini yayınladı ve iklim bilinci tahvili olarak etiketlendi.

Haber, Avrupa Merkez Bankası  dijital bir euro çalışmalarına başlayıp başlamayacağına karar vermeye hazırlanırken geliyor. Mart ayı sonlarında, ECB Başkanı Christine Lagarde, bankanın bir pilot uygulama yapmaya karar vermesi durumunda dijital euro girişiminin en az dört yıl süreceğini öne sürdü.

İlginizi çekebilir: Almanya Blockchain ve Euro Arasında Köprü Kuruyor

(Visited 8 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Binance bir ülkeden daha çekildi borsa devredilecek

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz