Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriAvalanche’ın devasa finansman turları! Buradan bir AVAX rallisi çıkar mı?

Avalanche’ın devasa finansman turları! Buradan bir AVAX rallisi çıkar mı?

Avalanche’ın devasa finansman turları! Buradan bir AVAX rallisi çıkar mı?

Avalanche’tan olumlu haber akışına rağmen, AVAX hala büyük bir toparlanma sergileyemiyor. Yine de, ağdaki yeni gelişmelerin olası rallileri tetikleyebileceği söyleniyor.

Avalanche için nasıl bir aydı!

Luna Foundation Guard (LFG), Avalanche vakfından 7 Nisan’da 100 milyon dolarlık AVAX satın aldı. Ayrıca Avalanche geliştiricisi, 14 Nisan’da 25 milyar dolarlık bir değerlemeyle 350 milyon dolarlık yeni bir finansman sağladı.

Bunun yanısıra, Avalanche Vakfı 23 Nisan’da merkezsiz borçlanma mekanizması Yeti Finance’e stratejik bir yatırım yapacağını açıkladı. Tüm bu gelişmeler sonucunda, AVAX’ta önemli bir büyüme oldu mu?

Yatırımcılar etkilendi mi?

Bu ayki tüm büyük haberlere rağmen, AVAX olumlu bir tepki vermedi. Yazım anında tokenin piyasa değeri 19,4 milyar dolarda. Bu, ayın başında kaydedilen 25,9 dolarlık piyasa değerinden yüzde 24’lük bir düşüşü gösteriyor.

Aynı şekilde, tokenin işlem hacmi de darbe aldı. Ayın başında kaydedilen 1,74 milyar dolardan önemli bir düşüşle yazım esnasında sırada 323 milyon dolara düştü.

19D9DEEF 3853 4088 9667 7649F1684CB7
Kaynak: Santiment

AVAX tokeninin fiyatı ayın başındaki 97,84 dolar seviyesinden yüzde 25’lik bir düşüşü ve 31 Aralık 2020’deki 146 dolarlık ATH’sinden yüzde 50’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Ayrıca, Para Akışı Endeksi’ne (MFI) bir bakış, MFI’nin aşırı satım pozisyonuna doğru istikrarlı bir şekilde düşmesi nedeniyle bir ay boyunca düşüş eğilimi gösterdi. Yazım anında yükseliş trendinde 29,5 seviyesinde bulunuyor. 39,4 RSI da yukarı yönde görünüyor. Bu görünüşte yükseliş eğilimi, yazım anında bir Azalan Üçgen tarafından doğrulama Santiment’in verilerine göre, token için Sosyal Hakimiyet yüzde 3 yükseldi. Ayın başındaki yüzde 0,50671’den bu yana yüzde 0,532’ye bir hareket kaydetti. Benzer şekilde, Sosyal Hacim, yazım esnasında 492 idi. Bu hareket, ayın başındaki Sosyal Hacim’den yüzde 14’lük bir artışı gösteriyor.

İlginizi çekebilir:  Piyasalardaki çırpınış sürerken şaşırtan altın fiyat tahmini geldi
7013F995 B513 4AF8 A2FB 7BC05BAACDBB
Kaynak: Santiment

Vitalik endişelenmeli mi?

Avalanche ağı, kesinlik süresi ile endüstrideki en hızlı akıllı sözleşmeler platformu olmanın gururunu duyuruyor. Blok zinciri, daha hızlı işlem işlem süresiyle övünüyor. Ancak ETH’nin 355 milyar dolarlık piyasa değeri ile karşılaştırıldığında sadece 19,4 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile, gidecek daha hayli yolu bulunuyor.

(Visited 487 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel