Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriAvalanche (Avax), tüm zamanların en yüksek seviyesi 119 doları gördü: Büyümeyi ne...

Avalanche (Avax), tüm zamanların en yüksek seviyesi 119 doları gördü: Büyümeyi ne yönlendiriyor?

Avalanche'ın pazara meydan okuyan rallisi, kısmen Deloitte ile yeni ortaklığı tarafından körüklendi

avalanche, (avax)

Avalanche (Avax), bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve son yedi günde yüzde 38 sıçradı.

Aslında bu tür dalgalanmalar, yüksek piyasa değeri olan kripto para birimleri arasında nadir bir şey olmasa da, bu ralli, token’ın genel piyasa düşüşüne meydan okuması nedeniyle benzersizdir.

Avalanche (Avax) rallisinin arkasında güçlü zincir içi aktivite ve iddialı ortaklıklar var

Eylül 2020’de piyasaya sürülen kripto, arkasında oldukça başarılı bir yıl bıraktı. Hızlı nihai akıllı sözleşmeler platformu, bir saniyeden daha kısa sürede işlem sonuçlandırması sunmakla gurur duyuyor ve bugüne kadar çok sayıda geliştirici ve dApp’i kendine çekmiş durumda.

2021 rallisi, piyasadaki geniş çaplı düşüşe meydan okuyarak yaklaşık %38’lik bir artışla bu hafta doruğa ulaştı. Platformun kripto parası, fiyatının 24 saatin biraz üzerinde 87 dolardan 119 dolara sıçradığını görürken, Bitcoin 60.000 dolarlık direncinin tehlikeli bir şekilde altına düştü.

AVAXUSDT 2021 11 20 10 04 20
Avax-USDT / Kaynak: Tradingview

Ralli kısmen platformun en son ortaklığıyla ilgili haberlerle alevlendi – bu haftanın başlarında platform , “Dört Büyük” muhasebe firmalarından biri olan Deloitte ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Şirketin duyurusuna göre Deloitte, eyalet ve yerel yönetimlerin federal acil durum finansmanı için uygunluklarını kolayca göstermelerine yardımcı olmak için yeni bir felaket kurtarma platformu başlatmak için platformun blok zinciri platformundan yararlanacak.

Tweet’in türkçesi:

Ava Labs, Avalanche blok zincirini kullanarak daha verimli afet yardım platformları oluşturmak için @Deloitte ile ortaklığını duyurmaktan heyecan duyuyor .

Bu çaba, Avalanche’ın hızı, esnekliği ve uyarlanabilirliği ile Deloitte’un Fortune 100 kurumsal bilgisini birleştiriyor.

Bununla birlikte, duyuru, platformun gördüğü iki aydan fazla istikrarlı, organik büyümesinin üzerine bir kiraz gibi görünüyor. Platform, Eylül ayından bu yana benzersiz aktif adres sayısında %284 artış görmüştü.

chart 1
C-Chain’deki benzersiz adreslerin sayısını gösteren grafik (Kaynak: SnowTrace)

Kullanıcı sayısındaki artışı, aynı dönemde beş kat artan günlük işlem sayısında da aynı hızla bir artış izlemişti.

chart 1 1
C Chain’deki günlük işlem sayısını gösteren grafik (Kaynak: SnowTrace)

Kripto paranın rallisine bir diğer önemli katkı da yeni açıklanan fon oldu. Pazartesi günü başlatılan 200 milyon dolarlık Blizzard fonu, security tokeni ihracı, likidite sağlayıcıları ve kendi kendini yöneten kimlik gibi Avalanche için ortaya çıkan kullanım durumlarını destekleyecek. Ava Labs Foundation dışında Polychain Capital, Three Arrows Capital ve Dragonfly Capital’in fona katkısı bulunuyor.

(Visited 133 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,097.46 4.72%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,779.58 5.58%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54522 5.41%
solana
Solana (SOL) $ 43.11 7.77%
xrp
XRP (XRP) $ 0.383132 2.87%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.35 10.22%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.070902 3.08%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 5.01%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.76 12.96%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.69 11.94%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.16 3.57%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.74 3.94%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.373415 3.91%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.947811 4.35%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.62 10.57%