Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriArthur Hayes’ten yapay zeka vurgusu: Ethereum beş haneli fiyatları görebilir

Arthur Hayes’ten yapay zeka vurgusu: Ethereum beş haneli fiyatları görebilir

Arthur Hayes'e göre, yapay zeka Ethereum için çok önemli bir role sahip.

Arthur Hayes: Ethereum beş haneli rakamlara ulaşacak

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Ethereum fiyatının yapay zeka teknolojisinin büyük ölçüde faydalanacağını dile getirdi.

Hayes, yapay zeka uygulamalarının akıllı sözleşmeleri yönetmek için merkezi olmayan otonom organizasyonlar (DAO’lar) oluşturabileceği bir senaryo çizdi.

Hayes yeni bir blog yazısında, Ethereum’un en yaygın kullanılan ağlardan biri olduğu gerçeğine atıfta bulunarak, böyle bir senaryonun mantıksal temellere dayandığını belirtti.

Arthur Hayes: Yapay zeka ve Ethereum etle tırnak gibi olacak

Hayes’e göre, yapay zeka DAO’ları tarafından ihraç edilen tokenler, merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) ve çoğunlukla Ethereum üzerine inşa edilmiş olanlarda işlem görecek.

“Yapay zeka DAO’ları tarafından oluşturulan her türlü öz sermaye, borç, hizmet, katılım vb. tokenlerin ticaretini desteklemek için, uygun bir platform olduğuna inanıyorum.

DAO’lar fon toplama süreçleriyle zincir üzerinde tokenler ihraç edecekler. Bu yeni DAO tokenları, DEX’lerde büyük oranda işlem görecektir. DAO’ların şirketlere kıyasla daha fazla ekonomik değer yarattığı düşünüldüğünde, DEX’ler geleneksel CEX’lerden daha yoğun işlem trafiği alacaktır.

Ethereum üzerinde barındırılan DEX’lerdeki işlem hacminde büyük bir patlama yaşanacağına inanıyorum; çünkü bu, zincir üzerinde gerçekleşen faaliyetlerin en önemli itici gücü olacaktır.”

Arthur Hayes: Ethereum beş haneli rakamlara ulaşacak
Kaynak: Arthur Hayes

BitMEX kurucusuna göre, yukarıda öngörülen senaryonun gerçekleşmesi durumunda, DEX işlem hacimleri 2022’de kaydedilen geleneksel borsa hacimlerinin %20’sine ulaşırsa, Ethereum’un mevcut fiyatı olan 1.875 dolardan %1.556 artarak 31.063 dolara ulaşabileceğini belirtti.

Hayes, Ethereum’un bundan yaklaşık beş yıl sonra beş haneli bir fiyata ulaşabileceğini ifade etti. Yani Ethereum’un fiyatının on binlerce dolar seviyesine çıkabileceğini inanıyor.

“Pazardaki geleceği düşünerek, beş yıl sonra ulaşmayı umduğum yüzdeyi tahmin etmek istiyorum. Tam olarak doğru tahmin edememek endişemi uyandırmıyor. Yön olarak doğru olmak ve “olmayacak”tan “olabilir”e geçerken kazanç sağlamayı hedefliyorum.”

Bu yazı kaleme alındığı sırada ise Ethereum fiyatı 1,870.79 dolar değerinde.

(Visited 34 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz