Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriArk Invest'e göre Bitcoin buradan yüzde 240 artabilir

Ark Invest’e göre Bitcoin buradan yüzde 240 artabilir

Ark Invest uzmanına göre, BTC büyük bir rallinin zirvesinde olabilir

Ark Investe göre Bitcoin buradan yüzde 240 artabilir

Kısa zaman önceki bir Twitter dizisinde, Cathie Wood’un Ark Invest Management şirketinin analistlerinden Yassine Elmandjra, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasını geri kazanmayı başardığını söyledi.

C0140F1B 0634 4423 85C1 8C4918BB230A
Resim @yassineARK

Bu durum geçmişte sadece yedi defa olmuştu. Ark Invest’in hesaplamalarına göre, Bitcoin bu tür her olaydan sonra ortalama olarak %240 yükseliyor.

Analist, lider kripto paranın fiyatının şu anda maliyet tabanının altında olduğunu söylüyor. Bu, coinin fiyatının 24 saat içinde facia bir şekilde yarı yarıya düşmesinin ardından Mart 2020’de pandemi kaynaklı piyasa satışlarının en kötü günlerinde de yaşanmıştı.

Analist bunun yanında, piyasa duyarlılığının hem ABD hisse senetleri hem de kriptolarda geri dönüş yaptığına inanıyor. İki varlık sınıfı arasında büyük bir korelasyon bulunduğundan, Elmandjra bunu BTC için olumlu bir işaret olarak görüyor.

Daha önceden bildirdiğimiz üzere, Temmuz, 2022 yılındaki Bitcoin’in (şimdiye kadar ki) en iyi ayı olmuştu. BTC, 10 seneden uzun süredir en kötü çeyreğini yaşadıktan sonra keskin bir şekilde toparlandı. ABD hisse senetlerinin de 2020’den bu yana en iyi ayını kaydettiğini söylemekte fayda var.

Bitcoin’de belirsizlik devam ediyor

Bununla birlikte, analist, bu ayı piyasası da 2018 kripto kışının yörüngesini tekrarlarsa, BTC’nin daha da düşebileceğini de dışlamıyor. O zamanlar, BTC bir sene içinde değerinin yüzde 80’inden fazlasını kaybetmişti.

BTC ve kripto piyasası, ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın iki dudağının arasından çıkacaklara bağlı kalmaya devam ediyor. Analist’e göre, FED’in politikasını çevreleyen belirsizlik, BTC fiyatı için hala ana rüzgar.

Yazım esnasında, lider kripto para 63,570.00 USD seviyesinde el değiştiriyor.

(Visited 249 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Bitcoin 64 bin doları zorlamaya devam ediyor!

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz