Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriArbitrum'un yönetişim problemlerine rağmen, ARB balinaları tokeni terk etmiyor

Arbitrum’un yönetişim problemlerine rağmen, ARB balinaları tokeni terk etmiyor

ARB balinaları tokeni terk etmiyor

Arbitrum, problemli AIP-1 önerisini “onay” oylamadan geri çekerken, ARB balinaları tokenden tamamen vazgeçmiyor.

Öneriye karşı oyların uçup gitmesinden sonra AIP-1’in geçme ihtimalinin çok düşük olduğunu kabul eden Arbitrum Foundation, şimdi AIP’yi daha küçük parçalara bölmeyi planlıyor.

DAO’nun tavsiyesine uyacağız ve AIP’yi parçalara ayıracağız. Bu, topluluğun farklı alt bölümleri tartışmasına ve oylamasına olanak tanıyacak.

Bir önceki yazımızda belirttiğimiz üzere yönetişim oylamasının durumu, ARB tokeninin fiyatında son 24 saatte yaklaşık yüzde 6 düşüşe neden oldu.

ARB balinaları satmaya istekli değiller

Pazar günkü fiyat düşüşlerine rağmen zincir üstü veri, ARB balinalarının satış yapmak konusunda isteksiz olduklarını gösteriyor.

Örneğin ARB balinalarından 0xe04d, üç gün önce Binance’te ARB yönetişim tokenleri satın aldıktan sonra henüz herhangi bir satış yapmadı. Şu anda zulasında 4.048.948 token tutuyor.

Başka bir ARB balinası olan 0xadf5 de üç gün önce OKX’te ARB satın aldıktan sonra henüz herhangi bir satış yapmadı. Mevcut durumda 4.837.431 dolar değerinde 4.099.518 tokeni bulunuyor.

Bu arada, başka bir balina 0xa252, Binance’ten yaklaşık 676.000 token aldı. Şimdi toplam 1.679.798 tokene sahip. Zincir üstü analiz platformu Lookonchain’e göre, alımlar token başına ortalama 1,24 dolarla yapılmış.

Lookonchain’e göre, en büyük Arbitrum alıcısı 0xb154, ortalama 1,26 dolar satın alma maliyetiyle hala 9,94 milyon token tutuyor.

Ancak ARB balinalarını tamamı da ARB tutmaya devam etmiyor. 0x1dd9, hala 500.102 ARB’ye sahip olmasına rağmen, ortalama 1.15 dolar fiyatla 2.03 milyon token sattıktan sonra yaklaşık 141.000 dolar zarar etti.

En son birkaç saat önce, ARB balinalarından 0x09d4, Binance’e 700.000 ARB tokeni gönderdi. Lookonchain’e göre ortalama satın alma maliyeti 1,41 dolar olup hala 1.215.453 token tutuyor

(Visited 20 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  BNB'den önemli haber! Bu tarihten itibaren tamamen değişecek

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel