Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriEthereum Layer 2 protokolleri Arbitrum ve Optimism çekim kazanmaya devam ediyor

Ethereum Layer 2 protokolleri Arbitrum ve Optimism çekim kazanmaya devam ediyor

Arbitrum ve Optimism, sırasıyla %50 ve %30 pazar payı ile işlem adetlerini artırarak Eylül‘de tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Ethereum Layer 2 protokolleri Arbitrum ve Optimism çekim kazanmaya devam ediyor

Ethereum Layer 2 protokolleri Arbitrum ve Optimism, sene başından bu yana işlemlerinde istikrarlı bir artış görüyor.

Her iki Ethereum ölçeklendirme protokolü de Eylül’deki işlem sayılarında tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü.

İki protokol arasındaki önemli bir fark, Arbitrum’un bir yönetişim tokenine sahip olmamasıdır. Optimism, Nisan sonunda tokeninin lansmanını yaparak sonraki ayda piyasaya sürmüştü.

Optimism’in işlem adetleri, token lansmanına kadar yükselmeye başladı. Daha sonra, token 31 Mayıs’ta borsalarda listelendiğinde, protokol bir artış gördü. Bu aynı zamanda potansiyel bir Arbitrum tokeni lansmanı için ilgi ve spekülasyonlara yol açmıştı.

O zamandan bu yana, her iki platform da işlemlerde istikrarlı artışlar yaşadı ve yukarı yönlü yörüngesinde devam ettiler.

optimismden 249 bin cuzdana airdrop

Arbitrum En Büyüğü

Arbitrum şu anda, kabaca yüzde 50 pazar payıyla tüm Layer 2 ağlarında en yüksek Kilitli Toplam Değere (TVL) sahiptir. L2Beat’e göre Optimism ise yüzde 30’luk bir pazar payına sahip.

Bununla birlikte, pazar payına göre bir sonraki en yakın Layer 2, yüzde 2,71 pazar payına sahip olan Metis. Protokol, 26 Temmuz’da 26 haftalık bir teşvik programı açıklamış ve TVL’sinde yüzde 60’lık bir artış sağlamıştı. Fakat, o zamandan bu yana, duyurudan önceki seviyenin hemen üzerine geri çekildi. 

Layer 2 ağları, güvenliği Ethereum’dan alarak işlemlerin maliyetini düşürmeyi amaçlar. Arbitrum ve Optimism, bugüne kadar en çok ilgi çeken Optimistic RollUp’lardır. 

(Visited 37 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Bir sonraki Bitcoin halving yaklaşıyor: İşte beklentiler

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakTheBlock
Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel