Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriArbitrum Foundation açıklama yaptı, ARB yüzde 6 düştü

Arbitrum Foundation açıklama yaptı, ARB yüzde 6 düştü

arbitrum foundation

Arbitrum ağının yönetişim sistemini denetleme görevini üstlenen Arbitrum Foundation (Vakfı) dün akşam, token tahsis süreci hakkında son zamanlarda alevlenen tartışmalara ilişkin olarak, son duruma netlik kazandırmak için bir açıklama yayınladı.

Vakıf, Arbitrum İyileştirme Önerisi 1’de (AIP-1) teklif edilen “750 milyon tokenin tahsisi” konusunda, kendi endişelerinin göz ardı edildiğini düşünen topluluk üyeleri tarafından eleştiriliyordu.

Bazı topluluk üyeleri teklife karşı oy kullanmalarına rağmen vakfın, öneride yer alan 750 milyon ARB’nin %6,7’sini harcamış olduğunu belirterek endişe ve eleştirilerini dile getiriyor.

Arbitrum Foundation buna karşılık, token tahsis süreci hakkındaki son tartışmalara ilişkin tutumunu ortaya koyduğu bildirisinde konuya açıklık getirdi.

Açıklamasında Vakıf, yönetişim forumlarında yer alan tartışmaların farkında olduğunu ve merkezsiz yönetişimin amaçlandığı gibi sağlıklı bir şekilde çalıştığını belirtiyor.

Vakıf, AIP-1’in hedeflerinin topluluğun katılımını sağlamak ve DAO oylaması yoluyla token sahiplerinin desteklerini bildirmelerini sağlamak olduğunu vurgulayarak topluluğu rahatlatmak istedi.

Arbitrum Foundation bildiride, eleştirilere konu olan 50 milyon ARB tokeninden, 40 milyonunun finansal piyasalardaki uzman bir aktöre kredi olarak tahsis edildiği, kalan 10 milyon tokenin ise, operasyon maliyetlerini karşılamak için paraya çevrildiği şeklinde bir açıklama getiriyor.

Bildirim sonrasında, ARB tokenin fiyatı yüzde 6’lık bir düşüş yaşadı.

(Visited 45 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Chainlink kurucusu: Ekosistemin büyümesi bazı kategorileri güçlendirecek!

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz