Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriAraştırma: Profilde kriptodan bahsetmek, flört sahnesinde şansı artırıyor

Araştırma: Profilde kriptodan bahsetmek, flört sahnesinde şansı artırıyor

Amerikalıların yüzde 33'ü, flört profillerinde kriptodan bahseden biriyle çıkma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor

Araştırma: Profilde kriptodan bahsetmek, flört sahnesinde şansı artırıyor

Popüler bir sosyal trading kurumunun araştırmasında, kripto meraklısı olmanın flört sahnesinde arzu edilir hale getirdiği ortaya çıktı.

eToro’nun yakın tarihli bir anketi, 18 ile 99 arası yaşlarda 2.000 yetişkin ABD vatandaşını kapsıyordu ve kripto meraklılarının partner bulma konusunda daha çok şansa sahip olup olmadığını inceledi.

Başlıklar

Faturayı Bitcoin ile ödemek 2. kez çıkma şansını artırıyor 

Anketin sonucuna göre, bir çöpçatan uygulamasındaki profile kriptoyu dahil etmek, talipleri çekmede önemli bir rol oynayabilir. Yaklaşık üç Amerikalıdan biri (%33) kriptodan bahseden biriyle çıkma olasılıklarının daha yüksek olacağını söylüyor.

Bunun yanısıra, erkeklerin yüzde 40’ından ve kadınların yüzde 25’inden fazlası kriptodan bahsedildiğinde potansiyel bir buluşmayla daha fazla ilgilendiğini belirttiğinden, sonuçlar cinsiyete dayalı değişiyor.

Katılımcıların yaklaşık yüzde 20’si bir flört sitesinde veya sosyal platformda, profilinde bir NFT resmi olan biriyle daha fazla ilgileneceklerini belirtti.

Anket sonuçları ayrıca, konu flört söz konusu olduğunda, Bitcoin ile ödeme yapmanın önemli bir faktör olabileceğini öne sürüyor.

Kabaca dört kişiden üçü (%74), faturayı Bitcoin ile ödeyen biriyle ikinci bir buluşmaya çıkmakla ilgileneceklerini söyledi.

Burada yine, faturayı Bitcoin ile ödemenin, erkekler için kadınlardan daha önemli olduğu ortaya çıktı.

İlginizi çekebilir: Bitcoin hediye etmek ister miydiniz?

Bana parayı göster 

Katılımcıların üçte ikisinden fazlası (%68), bir finansal platform vasıtasıyla tanıştıkları biriyle çıkmaya açık olacaklarını söyledi. 

Erkekler (%75) çevrimiçi bir yatırım platformunda tanıştıkları biriyle çıkmaya kadınlardan (%60′) daha açıklar.

Sevgililer Günü hediyeleri açısından, anket bulguları, katılımcıların üçte birinden fazlasının (%34) daha çok nakit veya hediye kartı almaktan heyecan duyacağını ortaya koyuyor.

Öte yandan, ankete katılanların yüzde 8’i, bu Sevgililer Günü’nde hediye olarak bir NFT veya kripto almakla en çok ilgileneceklerini söylüyor.

eToro’nun Kurumsal Sosyal Sorumluluk Direktörü Anna Stone konuyla ilgili şu ifadeleri kaydetti:

Çevrimiçi flörtten geleneksel ve kripto varlıklara yatırım yapmaya kadar, uygulama tabanlı etkileşimler, başlayabileceğimiz yaşam projelerinden bazılarının bir parçası haline geldi.

Bir düğmeye tıklayarak kişisel seçimlerimizi yapabileceğimiz bir zamanda, anket sonuçları, görünüşte alakasız iki konu  arasındaki bağlantıları aydınlatmaya yardımcı oluyor.

(Visited 102 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,247.00 2.37%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,036.69 2.68%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54298 2.53%
solana
Solana (SOL) $ 52.48 3.89%
xrp
XRP (XRP) $ 0.424717 2.34%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.14 1.35%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086374 1.06%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.96%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.0002 64.40%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 31.65 5.95%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.30 3.51%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.47 4.12%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.43 1.96%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.443586 2.18%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.676768 3.34%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.27 2.97%