Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriAptos kurucusu kripto benimsenmesini artırabilecek faktörleri açıkladı

Aptos kurucusu kripto benimsenmesini artırabilecek faktörleri açıkladı

Aptos kurucusu kripto benimsenmesini artırabilecek faktörleri açıkladı

Aptos’un kurucu ortağı Mo Shaikh, kripto para sektörünün bir sonraki kitlesel benimseme dalgasını başlatabilecek üç ana faktörü açıkladı.

Shaikh, yeni bir röportajda, bu faktörlerin sektöre milyarlarca yeni kullanıcıyı çekebileceğini belirtti.

Listesinin ilk sırasında, kullanıcıların kripto varlıklarına erişmelerini sağlayacak evrensel bir kimlik uygulaması bulunuyor.

“Gerçekte, kimlik doğrulama işlemini gerçekleştiren bir harika bir uygulama düşünebilirsiniz. Bu konu genellikle pek konuşulan bir konu değil. Ancak aynı kimliği her yerde taşıyabilseydik, bu harika olurdu. Ayrıca, bu tür bir kimlik, varlıklarıma erişimi düzenleyen veya denetleyen bir sistem altında olma fırsatı sunarsa, ben bundan memnun olurum. Bu tür çalışmaların büyük şirketler, örneğin MasterCard gibi, tarafından yapıldığını görüyoruz.”

Mo Shaikh: Stabilcoinler büyük bir potansiyele sahip

Bununla birlikte Aptos’un kurucu ortağı, stabilcoinlerin büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu, çünkü dolar talebinin arttığını ve ödemelerin daha hızlı gerçekleştiğini söyledi.

“İkinci olarak, stabilcoinlerin küresel erişimde büyük fırsatlar sunduğunu gözlemledik. Gördüğümüz kabul, aslında ABD dolarına olan taleple ilgiliydi. Bazıları, Bitcoin veya diğer protokollerin bu alanda öne çıkabileceğini düşünebilirdi, ancak ABD dolarına olan talep, günümüzde çok popüler olan büyük stabilcoin sağlayıcıları için olağanüstü bir büyüme kaynağı haline geldi.

Bu durum, PayPal gibi büyük oyuncuların bu alana girmesine yol açtı. Ve dünya genelinde para hareketlerini yönlendiren en büyük para ağlarından biri olduğunu görmek, Web3 dünyası için büyük bir umut kaynağı oldu.”

Son olarak, Shaikh, merkezi olmayan finans (DeFi) inovasyonunun, kripto varlıklara erişimi daha da genişletme ve yeni zenginlik yaratma yolları sunarak kullanıcıları çekme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

“Üçüncü olarak, DeFi inovasyonunun, kripto para dünyasına daha geniş bir erişim sağlama ve yeni fırsatlar sunma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz.”

DeFi’nin gelecekteki sürümlerinin gelişeceğine inanıyoruz. Örnek olarak, Sushi gibi bir protokol bu alanda önemli bir rol oynayabilir. Diğer EVM tabanlı DeFi protokolleri, Aptos gibi yeni erişim ve altyapıları kullanarak dünya genelinde daha fazla fayda sağlayabilir. Açık DeFi protokolleri aracılığıyla küresel ekonomilere erişim, yeni nesil servet yaratımına gerçekten katkı sağlayabilir diye düşünüyorum.”

(Visited 9 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz