Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriApeCoin fiyatı, devasa APE staking rakamlarıyla yüzde 42 arttı

ApeCoin fiyatı, devasa APE staking rakamlarıyla yüzde 42 arttı

ApeCoin fiyatı devasa APE staking rakamlarıyla yüzde 53 arttı

ApeCoin (APE) son otuz günde yüzde 42’den fazla değer kazandı. Yükselişin muhtemel nedeni, bu ayın başında staking’in başlatılmasıydı. Etkinlik toplulukta merakla bekleniyordu ve şimdiye kadar staking için bloke edilen APE adedi 57.5 milyon, yani 250 milyon dolara denk geliyor.

Nansen tarafından sağlanan verinin yüzde 21’i veya 12,2 milyon APE’i ApeCoin Foundation tarafından, yüzde 76’sı anonim yatırımcılar tarafından sağlanmaktadır ve büyük APE sahipleri tarafından tutulanlar yüzde 1 civarında.

Lookonchain’in bildirdiği üzere, Machi Big Brother isimli yatırımcı, 3,9 milyon dolara eşdeğerde 903.859 APE stake etti. Kripto meraklısının pozisyonu, stake edilenlerin tamamının yüzde 1,57’sini oluşturuyor.

ApeCoin stakingi karlı mı?

Doğal olarak bir ay öncesinde APE satın almak açıkça iyi bir yatırım kararı olurdu, ancak şu anda staking’in karlı olup olmadığı tartışmalı bir konu

İlk sebep, ayı piyasası standartlarına göre tokenin fiyatındaki büyük yükseliş. Son 30 gün içinde tokenin fiyatı, dolar, Ethereum ve Bitcoin karşısında yüzde 40-50 arasında arttı.

48A5E4C5 C6B3 49F7 A2E5 29A2691CA47A
APE/USD

İkincisi, stake edilmiş APE’lerin kaotik bir şekilde geri çekilmesi ve bunları piyasa düzeltmelerine satma riskini oluşturan, token fiyatını ve dolaylı olarak da ödenen yıllık getiri yüzdesini doğrudan etkileyecek olan, staking mevduatlarında bir kilitlenme süresinin olmaması olabilir.

APE’i stake etmenin neden çok da kadar karlı olmayabileceğinin üçüncü nedeni, CoinMarketCap verilerine göre, tüm tokenlerin yalnızca %36’sının dolaşımda olmasıdır.

ApeCoin’in takvimine göre Yuga Labs ve katkıda bulunan çeşitli kişilerin hisselerinin kilidi 2023 baharında açılmaya başlanacak.

(Visited 52 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  BTC, SOL ve ADA fiyatı nereye gidiyor?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz