Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriAnket: ABD'li yatırımcılar belirsizlik ortamında kripto satın alıyor

Anket: ABD’li yatırımcılar belirsizlik ortamında kripto satın alıyor

Anket: ABD'li yatırımcılar belirsizlik ortamında kripto satın alıyor

Kripto paralar düşüş ve yükseliş trendleri arasında geçiş yapmaya devam ederken, oynaklığın ABD’de dijital varlık satın almaya devam eden pek çok yatırımcıyı etkilemediği görüldü.

The Balance tarafından 4 Ağustos’ta yayınlanan bir ankete göre, Amerikalı yatırımcıların %39’unun, ekonomik durum daha belirsiz hale geldikçe, yatırım yapmak ve servetlerini korumak için yeni yollar ararken, daha da fazla kripto satın aldığını ortaya koydu.

 

Diğer yatırım seçenekleri

Anket katılımcılarının %41’lik kısmı, piyasa belirsizliğinin etkisi altında hisse senetlerine daha fazla yatırım yaptığını söylerken, yaklaşık üçte biri sırasıyla hem borsada işlem gören fonlara ( ETF’ler ) hem de endeks fonlarına daha fazla yatırım yaptığını belirtti.

Aynı zamanda, yatırımcıların %34’ü şu anda yatırım alışkanlıklarında herhangi bir değişiklik olmadığını bildirdi. Ankete katılan yatırımcıların dörtte birinden biraz fazlası daha az yatırım yaptığını kabul etti. Ayrıca yatırımcıların yaklaşık %20’sinin kripto paralara daha az yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Kuşak farklılıkları açısından, belirsizlik zamanlarında, kripto yatırımları genç kitle arasında daha popüler. Y kuşağı ve Z Kuşağı yatırımcılarının (41 yaş ve altı) yarısına yakını, X Kuşağı veya daha yaşlı yatırımcılara kıyasla kriptoyu daha fazla tercih ettikleri de görüldü.

Kripto yatırımcılarının yüzde 30’u NFT’lere yatırım yapmıyor

Hangi platform çekilişle Bored Ape Ethereum NFT'lerinde 1 Milyon Dolar veriyor?

Bu arada anket, 30 Haziran ile 9 Temmuz 2022 arasında gerçekleşti ve kendi mali durumlarını en azından kısmen yöneten 18 yaş üstü 1.200 Amerikalıyla yapıldı.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda NFT’lerle ilgili DexterLabs tarafından yapılan bir araştırmanın, kripto meraklılarının %30’undan fazlasının, asla bir NFT satın almayacaklarını ortaya koyduğunu belirtmekte fayda var.

(Visited 26 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  XRP fiyatı neden yüzde 20 yükseldi?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel