Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriAnalist uyardı: "Bitcoin büyük ayı tuzağı kuruyor!"

Analist uyardı: “Bitcoin büyük ayı tuzağı kuruyor!”

Bitcoin

Popüler zincir içi analisti Will Clemente, Bitcoin için potansiyel bir ayı tuzağının yakın gelecekte ortaya çıkabileceğini öne süren birkaç önemli göstergeye baktı.

Haftalık Blockware Intelligence Newsletter‘ın yeni baskısında Clemente, yatırımcıların BTC’de aşırı boğa beklentisinde mi, yoksa aşırı ayı beklentisinde mi olduğunu görmek için türev verilerine bakıyor.

İki hafta önce temkinliydik, ancak metriği bu yılın başlarında Mayıs ayından bu yana en düşük seviyeye geri döndürdük. Hala genel olarak sağlıklı bir alandayız, ancak düşüşten bu yana biraz [açık faiz] birikmeye başladı.

“Bunların agresif uzun vadeler olduğunu düşünmeyin, çünkü toplu finansman kapatıldı ve hatta Salı günü negatif olarak çevrildi.”

Glassnode
GlassNode

Açık faiz, yatırımcılar tarafından tutulan aktif türev sözleşmelerinin toplam sayısıdır. Piyasa katılımcıları, verileri duyarlılık ve yatırımcı yanlılığının bir göstergesi olarak kullanır. Clemente’ye göre türev veriler, yatırımcıların agresif uzun pozisyonlar koymadığını ve 4 Aralık’ta olanlara benzer şekilde uzun bir sıkışma yoluyla başka bir piyasa düzeltmesi olasılığını azalttığını gösteriyor.

Clemente ayrıca, coinlerin likit (zayıf eller) varlıklardan, likit olmayan (güçlü eller) varlıklara hareketini karşılaştıran, likit olmayan, arz-şok oranı ve fiyat arasında bir farklılık gördüğünü de ekliyor.

“Bu yükseliş sapması, son ikisi gibi oynarsa benim için oldukça komik olurdu.

Sadece oynadığını doğrulamak için fiyat hareketini izliyorum. Sabır anahtardır.”

Glassnode 1 e1640099029668
Glassnode

Clemente’e göre, zincir içi ölçümler ve türev piyasalarından gördüğü veriler, Bitcoin‘in büyük bir ayı tuzağı yerleştirebileceğini gösteriyor.

“En son 23 Temmuz’da büyük bir Bitcoin kısa sıkışması için uyarıda bulunduğumda, yazın en düşük seviyelerini görmeden bir gün önceydi.

Şu anda orada değiliz, ancak plan daha olası hale geliyor [bence].”

Clemente bir BTC rallisi olasılığına bakarken, harcanan çıktı kâr oranının (SOPR) 30 günlük hareketli ortalamasının, piyasa katılımcılarının şu anda zarar ettiğini gösterdiğini söylüyor.

“1 eşiği (siyah çizgi), kâr ve zarar durumu arasındaki medyan olarak hizmet eder. Aşağıda olduğunda, piyasa katılımcıları toplu olarak zarar görmektedir. Yukarıda olduğunda, piyasa katılımcıları toplamda kar elde ediyor.

2017’de BTC, SOPR’nin 30DMA’sında bir kez 1 eşiğinin altına düşmedi ve bir kez altına düştüğünde, 1’in her alt taraf yeniden testinden sürekli olarak reddedildi.”

Glassnode 1 e1640099474305
GlassNode

Clemente, piyasa katılımcılarının kârda olduğunu bildirmek için, SOPR 1’in üzerine çıkana kadar BTC konusunda ihtiyatlı davranacağını söyledi.

Bu yazı hazırlandığı sırada, BTC son 24 saat içinde %5,19 artışla 48.525 dolar seviyesinden işlem görüyor.

(Visited 687 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,005.16 3.65%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,688.74 4.90%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.513039 3.77%
solana
Solana (SOL) $ 39.78 6.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.364273 3.68%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.71 4.85%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068402 6.46%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.77%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.43 3.70%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.40 2.36%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.44 3.76%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.67 5.76%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.343046 25.43%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.884596 4.33%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.41 0.44%