Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriAnalist: Bitcoin'de boğa piyasası yaşanması için bu olmalı!

Analist: Bitcoin’de boğa piyasası yaşanması için bu olmalı!

Analist: Bitcoin'de boğa piyasası için bu olmalı!

Bitcoin’de birçok kişinin aylardır beklediği yükseliş trendi, Blockware baş analisti Will Clemente tarafından açıklanan koşullar yerine gelmesi halinde başlayabilir.

Kısa vadeli yatırımcıların maliyeti ne?

Yatırımcıların herhangi bir varlığa giriş fiyatını tanımlamak için maliyet esası terimi kullanılır. Kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının bu maliyet esasına göre, ortalama maliyetleri şu anda 47.000 dolar civarında.

Kısa vadeli maliyet esasında, HODLer Örtülü Fiyatı geçildiğinde yatırımcılar, kesişme yönüne bağlı olarak ya yükseliş ya da düşüş sinyalleri alırlar. Mevcut durumda, Bitcoin daha fazla düşmeye devam ederse, kısa vadeli yatırımcılardan gelen satış baskısına bağlı olarak piyasa büyük olasılıkla daha derine dalabilir.

HODLer örtülü fiyatı

Blockware analisti tarafından kullanılan ikinci metrik, esasen bir varlığın realize olan fiyatının, canlılığına bölünerek bulunan HODLer (uzun vadeli yatırımcılar) örtülü fiyatıdır. Bu, bir metriğin yükselmesine neden olan tasfiye sayısını ölçerek HODLer davranışını yansıtan bir metriktir. Kripto paraların hareketsiz kalması durumunda metrik düşüş gösterir.

HODLer’ın örtülü fiyat metriği, kısa vadeli yatırımcı maliyet esası metriğini aşarsa, piyasada fiyat üzerinde muazzam bir baskı yaratan tasfiye hacminde bir artış beklenmelidir. Tam tersi, yani HODLer örtülü fiyatından uzaklaşması durumunda, piyasa daha istikrarlı bir hal kazanır.

Bitcoin’in 47.000 doların üzerine çıkması kripto para piyasası için son derece pozitif bir yükseliş getirebilir, ancak bazı traderlar yüzde 20’lik devasa bir düşüşün ardından pozisyonlarını kapatmaya karar verebileceği ihtimali nedeniyle de fiyat üzerinde büyük bir baskı yaşanabilir.

Haber yazım anında Bitcoin, 40.520 dolardan işlem görüyor ve piyasada hala aşırı korku hakim.

(Visited 162 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 21,214.00 0.02%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,205.74 1.55%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.488975 2.62%
solana
Solana (SOL) $ 40.33 1.50%
xrp
XRP (XRP) $ 0.360261 0.65%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.00 2.28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067492 0.57%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 5.26%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 20.39 5.21%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.95 3.47%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.54 1.33%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.89 5.96%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345856 1.69%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.597443 1.71%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.07 5.26%