Çarşamba, Haziran 7, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriAnalist Açıkladı: İşte Polkadot Üzerine İnşa Edilen En İyi 3 Proje

Analist Açıkladı: İşte Polkadot Üzerine İnşa Edilen En İyi 3 Proje

Analist Açıkladı: İşte Polkadot Üzerine İnşa Edilen En İyi 3 Proje

Coin Bureau’nun sunucusu, yeni kripto ağı Polkadot üzerine inşa ettiği favori projelerini paylaşıyor.

Guy olarak bilinen sunucu, 531.000 abonesine, Ethereum’dan daha yüksek işlem hacmine sahip Polkadot destekli bir blok zinciri olan parachain slotunu kazanmak için adil bir atışla üç projeyi radarına aldığını söylüyor.

Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood tarafından kurulan Polkadot (DOT), akıllı sözleşmeleri desteklemeyen bir relay chain’dir.

Guy’ın konuya yönelik açıklamaları şöyle:

“Polkadot, relay chain’e bağlanan ek blok zincirlerinden akıllı sözleşme işlevselliği elde ediyor, bunlara parachains ve parathreads deniyor. Mutabakat, birlikte çalışabilirlik ve güvenlik için relay chain’e güveniyorlar…”

Guy, relay chain’de yalnızca 100 parachain slot’u mevcut olduğunu ekliyor, bu da süreci oldukça rekabetçi hale getiriyor.

Kripto analistinin bir numaralı Polkadot projesi olan Acala Network, kripto analistine göre parachain slotu kazanma şansı en yüksek.

“Dışarıdaki tüm Polkadot projeleri arasında Acala, bir parachain slot’unu güvence altına alma olasılığı en yüksek olanı… Gavin Wood’un Twitter’da izlediği birkaç Polkadot projesinden biri… Ve en önemlisi Acala, polkadot ekosistemi. Acala, kendisini Polkadot’un merkezi olmayan finans (DeFi) merkezi olarak markalıyor.”

Guy, Acala’nın yönetişim tokeninin, proje bir parachain slotu temin edene kadar başlatılmayacağını ifade ediyor. Ancak DOT sahiplerinin, parachain müzayedesi sırasında tokenlerini DeFi projesine ödünç verebileceğini ve eşit miktarda Acala’nın tokeniyle ödüllendirileceğini ekliyor.

Analistin listesindeki bir sonraki Polkadot projesi, PHA tokeninin bir ERC-20 sürümünü zaten yayınlamış olan Phala Network.

Guy, Phala’nın 2018’in sonunda dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinde deneyime sahip bir grup tarafından kurulduğunu ve Wood tarafından tercih edildiğini söylüyor. Phala, akıllı sözleşme işlevselliğine sahip, merkezi olmayan bir veri tabanı koruyan gizliliktir.

PHA tokeninin değeri geçen ay iki katından fazla arttı. Ancak Guy, ekibin Acala kadar parachain’i korumaya yakın görünmediği konusunda uyardı.

İlginizi çekebilir:  Binance davası sonrası borsadan ne kadar çıkış oldu

Kripto uzmanının listesinin sonunda ise, parachain slotu için hazır olduğunu belirttiği Litentry (LIT) bulunuyor. Proje, açık piyasada token ticaretine sahip ve Gavin Wood ile yakın bağları var.

“Litentry’nin zincirler arası kimlik yönetimini eşsiz kılan bir değer önerisi var. Başka bir deyişle Litentry, yönetişimde ağırlık kazanmak veya daha az teminatla özel bir şekilde borç almak için kullanılabilecek bir kredi puanı oluşturmak gibi şeyler yapmayı mümkün kılacaktır.

Phala gibi, Litentry’nin de üç temel ürünü ve protokolü vardır. İlki, benzersiz zincir içi kimlikleri güvenilir bir şekilde doğrulamayı mümkün kılan Litentry kayıt şirketi protokolüdür. İkincisi, zincirler arası hesapları tek bir kimliğe bağlamanıza olanak tanıyan kimlik çalışma süresi protokolü, üçüncüsü ise zincir dışı kimliklerin zincir dışı amaçlarla kullanılmasını mümkün kılacak kimlik doğrulayıcı mobil uygulamasıdır.”

Ethereum ve Binance Akıllı hem Zincir ağlarda var olan Litentry şu anda CoinGecko’ya göre 200 milyon dolarlık piyasa değeri üzerinde oturuyor.

(Visited 84 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz