Ana SayfaAltcoin HaberleriGlassnode raporu: Altcoinlerde son durum

Glassnode raporu: Altcoinlerde son durum

Glassnode raporu: Altcoinlerde son durum

Kripto analiz firması Glassnode, yatırımcıların riskli varlıklara olan ilgisinin azaldığını ve altcoin piyasasında likiditenin azaldığını belirtti.

Firmanın yaptığı yeni analize göre, altcoin piyasasının temel ölçümleri, piyasanın zayıflığını gösteren işaretler bulunuyor.

“Borsa hareketleri ve sermaye akışları düşük seviyelerde seyrediyor. Bu durum, piyasanın şu anda çok fazla ilgi görmediğini gösteriyor.

Uzun vadeli yatırımcılar, varlıklarının değeri yeni rekor seviyelere ulaşmaya devam ederken onları sabit bir şekilde tutuyor. Ayrıca, HODL stratejisi benimseyen yatırımcılar (uzun vadeli tutanlar), aktif ticaretin yapıldığı varlıkların arzını sıkılaştırıyor.

Altcoin değerlemesinde büyük dalgalanmalar yaşanmasına rağmen, sermaye hareketinin hız kazanmadığını gösteren yeni altcoin çerçevemiz, risk almaya istekli yatırımcıların az olduğunu gösteriyor. Bu da kripto paralar için likidite eksikliğinin devam ettiğini gösteriyor.”

Glassnode tarafından sunulan verilere göre, Bitcoin (BTC) piyasasında son zamanlarda yaşanan düşük likidite dönemi, “Sıcak Tedarik” metriğinde son derece düşük seviyelere işaret ediyor. Metrik, geçen hafta işlem gören Bitcoin miktarını ölçerek, piyasa likiditesinin son aylardaki en düşük seviyelere gerilediğini gösteriyor.

Sıcak Tedarik metriği, Bitcoin’in likiditesini değerlendirmek için kullanılıyor ve uzun vadeli ortalama ile bu ortalamanın 0,5 standart sapma altındaki durumu arasındaki farkı ölçüyor. Ölçüm, piyasa likiditesinin ne kadar daraldığını ve düşük olduğunu gösteren bir gösterge olarak kullanılıyor.

Sonuç olarak, bu veriler, mevcut likidite koşullarının 2014-2015 ve 2018-2019 ayı piyasaları gibi uzun bir süredir görülmeyen düşük ve daralan piyasa likiditesi dönemlerine benzer olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in arzının son derece düşük olduğunu ve piyasanın sessiz olduğunu gösteren önemli bir gösterge olarak kabul edilebilir.

Glassnode raporu: Altcoinlerde son durum
Kaynak: Glassnode
(Visited 13 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Adam Back’ten Cardano'nun kurucusuna Bitcoin dersi

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz