Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriAltcoinler depresyon aşamasından çıkıyor

Altcoinler depresyon aşamasından çıkıyor

Kripto para piyasası, 2020 yılında büyük ilgi gördü ve birçok yatırımcının dikkatini çekti. Peki, bu ilgi tekrar kazanabilir mi?

Altcoinler depresyon aşamasından çıkıyor

Kripto analisti Michaël van de Poppe, altcoinlerin uzun bir “depresyon aşaması” sonrasında  yükselişe hazır olduğunu belirtti.

Van de Poppe, X sosyal medya platformundaki 666.000 takipçisine, ETF’ler için yapılan çok sayıda başvurunun kripto paraların gelecekteki potansiyeline işaret ettiğini söyledi.

“2020 yılındaki büyük kripto ilgisi geri dönüyor ve BTC çiftleri yavaşça yükselişe geçiyor. Bu arada, bazı önemli göstergelerimiz var, ancak piyasa ilgisi henüz tam anlamıyla dönmemiş gibi görünüyor:

  • Bitcoin spot ETF yakın zamanda onaylanabilir.
  • Ethereum spot ETF başvuruları mevcut.
  • Ethereum vadeli işlem ETF’si yakında onaylanabilir.

Kurumsallar da artık kripto piyasasına dahil oluyor.”

Analist, Wall Street Cheat Sheet adlı klasik bir grafikten bahsetti. Grafik, dalgalı piyasa döngüleri sırasında yatırımcıların geçirdiği psikolojik evreleri açıklamaya çalışır. Teoriye göre, döngünün sonunda fiyatlar aşırı derecede düşük olduğu “depresyon aşaması” ile karakterizedir.

Depresyon aşaması genellikle fiyatların hafifçe yükselmeye başladığı, ancak çoğu piyasa katılımcısının bu durumda hala umutsuz olduğu “inançsızlık” aşamasını takip eder.

Altcoinler depresyon aşamasından çıkıyor

Bitcoin’i (BTC) takip eden Van De Poppe, fiyatın 24.500 dolar ile 26.800 dolar arasındaki aralıktan çıkmasını beklediğini ifade etti. Analizine göre, aralığın altına doğru bir hareket bir düşüşü işaret ederken, aralığın üstüne doğru bir hareket ise bir kırılma anlamına gelebilir.

“Bitcoin’in bu aralığa sıkışıp kalmasına takılmayın ve birkaç hafta daha sürebilir. Sonunda sahte bir çıkışla başlayacak ve ardından gerçek bir hamleyle sonuçlanacak.

Eğer 26.800 doların üzerine çıkarsak, büyük bir alıcı olabilirim. Eğer 24.500-25.000 dolar aralığına düşersek, yine büyük bir alıcı olabilirim.”

(Visited 16 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz