Pazar, Haziran 4, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriAltcoinler 2023’te düzelir mi? Coinbase uzmanları açıkladı

Altcoinler 2023’te düzelir mi? Coinbase uzmanları açıkladı

Altcoinler 2023te düzelir mi Coinbase uzmanları açıkladı

Coinbase kripto borsası, 2023 yılı için altcoinler hakkında kasvetli bir görünüm çizdi ve yalnızca en büyük iki kripto paranın popüler kalacağını öne sürdü.

Dün yayınlanan bir piyasa raporunda Coinbase Corporate, kripto kışının özellikle altcoinler için 2023’te de devam edeceğini belirtiyor.

Şirketin uzmanları, varlık seçiminde Bitcoin ve Ethereum gibi “daha kaliteli isimlere” geçiş yapılmasını bekliyorlar.

Bu görüş, sürdürülebilir tokenomik, ilgili ekosistemlerin olgunluğu ve göreceli piyasa likiditesi gibi çeşitli faktörlere dayanıyor. Uzmanlar, altcoinlerin gelecek yıl çok fazla ivme göreceğinden emin değiller.

Yatırımcıların altcoin biriktirme arzusunun 2022’deki kaldıraçsızlaştırmadan ciddi şekilde etkilendiğini ve tamamen iyileşmesinin aylar alabileceğini düşünüyoruz.

Altcoinlere ilgi yok

Coinbase’e göre, ayı piyasaları, genellikle en az 18 ay süren uzun süreli ilişkilerdir. Dolayısıyla, kripto piyasası 2023’ün ikinci yarısına kadar mevcut seviyelerde konsolide olmaya devam edebilir. Coinbase, güven krizinin bu düşüş döngüsünü “en az birkaç ay daha” uzattığını belirtiyor.

Borsa’nın uzmanları, 2023’ün ilk birkaç ayında kripto performansının geleneksel risk varlıklarından ayrışması ihtimalini çok düşük görürken, devam eden likidite sıkışıklığından FTX’i sorumlu tutuyorlar.

Pek çok kurumsal varlık, varlıkların FTX’in iflas işlemlerinde kilitlendiğini hesaba kattığı için, likidite kısıtlamaları da kısa vadede normal piyasa operasyonlarını bozabilir.

Şirkete göre kriptonun son durumundan faydalananlar, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere daha yüksek kaliteli token ve coinler olacak.

İlginizi çekebilir:  Arthur Hayes boğa piyasasının yakın olduğunu düşünüyor

Rapor, uzun süreli Bitcoin sahiplerinin dolaşımdaki arzın yüzde 85’ini oluşturduğunu ve akıllı sözleşmeler için endüstri standardı olarak Ethereum’un hakimiyetinin devam ettiğini belirtiyor.

Bunun yanısıra raporda, FTX’in çöküşü sonrasında, kendi kendini denetleme ve merkezsiz finansa (DeFi) geçişin süreceği öne sürülüyor.

2023 yılında daha fazla düzenleme ve yatırımcı koruması muhtemelen, kurumsal yatırımcılar açısından güveni artıracak; bu da sonuç olarak kripto kışının sonunu getirebilecek.

Kripto piyasası görünümü

Kripto piyasası toplam değeri, son 24 toplam 808 milyar dolara geldi. Momentum hala yatay.

Bitcoin, yazım anında 16.810 dolar seviyesindeyken, Ethereum bugün bir kez daha 1.200 doların üzerine çıktı. Altcoinlerin çoğu, dünkü seviyelerine göre genellikle yatay hareket gösterdi.

(Visited 183 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel