Alman bankaları, Bitcoin işlemlerine sıcak bakıyor

Alman bankaları, kriptoyu benimseyebilir!

0
35

Alman Bankaları, Bitcoin işlemlerine sıcak bakıyor

Alman bankacılık sisteminde, Bitcoin’in konumu şu anda etkili olmadığı görünüyor. Ancak Dwpbank tarafından gelen haberler, Alman bankacılık sisteminde tarihi bir değişikliğe yol açabilir. Bu haberler, Alman bankalarının Bitcoin’e yönelik tutumlarında önemli bir dönüşümü işaret ediyor.

Dwpbank, geçtiğimiz ay wpNex adlı kripto para ticaret platformunun lansmanıyla önemli bir adım attı. Bu platform sayesinde bankalar, müşteri hesaplarını doğrudan Bitcoin alım-satımına entegre edebilecek. Yani, artık daha büyük bankalar da müşterilerine kripto para hizmeti sunabilecekler. Bu gelişme, Almanya’da kripto para kullanımının daha yaygınlaşmasını sağlayabilir ve insanlara daha geniş bir seçenek sunabilir.

Şuan için öncelik kurumsal yatırımcılar

Şu anda büyük Alman bankaları, kurumsal yatırımcılar için kripto para hizmetlerine odaklanmış durumdalar.

Dwpbank CEO’su Heiko Beck, kripto para hizmetlerinin yaygınlaşacağını düşünüyor:

“Çoğu geleneksel finansal hizmet sağlayıcısı artık kripto para birimlerinden kaçınamayacak. Kripto para birimlerine olan talep artıyor. Özellikle MiCA yönetmeliği yürürlüğe girdikten sonra, tasarruf bankaları ve diğer geleneksel finans kurumları, yeni müşteriler kazanmak ve kaybetmemek için aksiyon alacak.”

(Visited 32 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  BTC eleştirmeni uyardı! Bu yıl büyük bir sürpriz yaşanacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz