Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriAlgorand’dan Hız ve Kapasite Artıracak Yükseltme

Algorand’dan Hız ve Kapasite Artıracak Yükseltme

Algorand, saniye başına işlemlerini (TPS) ve zincirler arası iletişim güvenliğini artıracak yeni yükseltmesini duyurdu

Algoranddan Algo Hız ve Kapasite Artıracak Yükseltme

Layer 1 protokollerinden Algorand, saniyedeki işlemlerini (TPS) ve zincirler arası (cross-chain) iletişim güvenliğini artıracak yeni bir yükseltmeyi duyurdu.

Algorand’ın Durum Kanıtları

ALGO’daki durum kanıtları (state proofs), diğer blok zincirlerine güvenli bir şekilde bağlanmayı ve TPS’yi artırmayı amaçlayan bir birlikte çalışabilirlik standardıdır. Zincirler arası iletişim ve işlemler için herhangi bir hisse senedi kanıtının (PoS) kullanabileceği bir arayüz sağlar.

Platform, yükseltmenin, ağın TPS’sini 1.200’den 6.000’e çıkaracağını öne sürüyor.

Bunula birlikte, TPS’deki bir artış olumlu birşey de olsa, kullanıcılar ve protokoller üzerinde nasıl bir etkisi olacağını anlamak için daha fazla ayrıntı gerekiyor.

TPS bir hız ölçüsüdür ve bir işlemin blok zincirinde işlenip sonlandırıldığı “kesinlik” ile ilişkili değildir. “Kesinlik”, işlemin tersine çevrilemeyeceğini garanti ettiği için, güvenlik için oldukça önemlidir ve blok zincirlerinde TPS’nin değerlendirilmesinde dikkate alınması gereklidir.

Platform’un Ürün Sorumlusu Paul Reigle, güvenli blok zinciri birlikte çalışabilirlik konusunda, durum kanıtlarının “oyun değiştirici” bir faktör olduğuna inanıyor.

ALGO kurucusu Silvio Micali, “merkeziyetsizliğin, performans veya güvenliğe rağmen olmasının  gerekmediğini” ve durum kanıtlarının “ağlar arasındaki iletişim için kritik bir güvenlik özelliği” olduğuna olan inancını  belirterek, yükseltme anlatısını destekliyor.

Zincirler arası mesajlaşma ve işlemler için güvenliğin, son birkaç yılda gerçekleşen hack olayları ile önemi artmıştı.

(Visited 42 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  ETH kurucusu Vitalik Buterin tam 400 Ether transfer etti

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz