Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriAlgorand’da haftalık yüzde 13 büyüme! DeFi rüzgarı ALGO fiyatını nereye götürür?

Algorand’da haftalık yüzde 13 büyüme! DeFi rüzgarı ALGO fiyatını nereye götürür?

Algorand’ın TVL’si yıl başından bu yana rekor düzeye ulaştı

Algorand da haftalık yüzde 13 büyüme
Cover image via www.freepik.com

Algorand’ın yerek tokeni ALGO 2023’e güzel bir başlangıç yapan en umut verici Layer-1 blockchain protokolleri arasında yer almaya devam ediyor.

Trendkoin verilerine göre, altcoin son 24 saatte marjinal bir fiyat düşüşü yaşarken, geçtiğimiz haftaya göre yüzde 13’lük bir büyümeyle 0,2263 dolar seviyesine ulaştı.

ALGO fiyatındaki haftalık performans, etkileyici Merkezsiz Finans (DeFi) faaliyetlerinden etkilenmiş gibi görünüyor.

Protokol, Kilitli Toplam Değer’de (TVL) bu ayın başındaki 75 milyon dolardan mevcuttaki 175 milyon dolara doğru büyük bir sıçrama kaydetti.

56268E80 6CDA 4E18 AF8D AE1A68DC3D30
Kaynak: DeFiLlama

Algorand, son derece işlevsel bir Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri olarak tasarlanmıştır, fakat Ethereum, BNB Chain ve Solana gibi diğer ağlara kıyasla DeFi etkinliğinde ön saflarda yer almıyor.

Bununla birlikte, geçtiğimiz hafta protokolün TVL’sindeki büyüme, DeFi anlatısının daha iyiye doğru gittiğini gösteriyor.

Algofi, 116 milyon dolarlık TVL ile platform üzerinde çalışan uygulamalardan en önemlisi olmaya devam ediyor ve ağda yüzde 66’ya varan bir dominansa sahip. İlk üçte yer alan diğer protokoller arasında Lofty ve Folks Finance bulunuyor.

Algorand’ın yavaş ama istikrarlı büyümesi

Proje ekibi, geliştirmeyi hiç bırakmazken, yeni merkezsiz uygulamalar blok zincirinde yer almaya devam ediyor.

Paylaşılan en son güncellemelerden birinde, piyasa yapısını değiştirmek için oluşturulmuş bir self custody borsa olan C3 Protokolü Algorand’da piyasaya sürüldü.

Diğer taraftan, geçtiğimiz Ekim ayında Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Algorand’ın artık protokolde erişilebilir olduğunu söyleyerek ikili arasında birlikte çalışabilirliğin önünü açmıştı.

Proje, DeFi tarafında etkileyici sıçramalar kaydetme konusunda iyi bir geçmişe sahip ve şu anda da ALGO’daki fiyat artışı ile TVL birlikte hareket ediyor gibi görünüyor. DeFi’deki büyümeye paralel fiyatta da yukarı yönlü keskin hareketler görebiliriz.

Güvenilir bulduğumuz projedeki gelişmeleri takibe değer buluyoruz.

(Visited 36 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  FTX tasfiyeleri piyasayı ne kadar etkileyebilir?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz