Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriAlgorand coin kurucusu kripto piyasası için 10 yıllık tahminde bulundu!

Algorand coin kurucusu kripto piyasası için 10 yıllık tahminde bulundu!

Algorand coin kurucusu kripto piyasası için 10 yıllık tahminde bulundu!

Ethereum rakibi Algorand coin kurucusu, blok zincirlerin, geleneksel finans kurumları tarafından kullanılan ana araçlar haline gelmesinden dolayı, tek bir temel özelliğe sahip kripto varlıkların önümüzdeki on yıl içinde hayatta kalacağını söylüyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) bilgisayar bilimi ve kriptografi profesörü olan Silvio Micali, Los Angeles Times’a verdiği yeni bir röportajda, düşük işlem maliyetlerine sahip dijital varlıkların gelecekte hayatta kalacağını söylerek şu sözlere yer veriyor:

Blok zinciri işlemler için kullanılmaya başlandığı anda, bence çok düşük maliyetle işlem yapabilen birkaç blok zinciri ortaya çıkacak.

Geleneksel finans blok zincirine geçmeye başladığında, gerçekten büyük ve işlemsel bir şekilde kullanılan blok zincirlerin hızlandığını göreceksiniz.

Ve [Bitcoin gibi] birkaç değer deposu belki kalacak.

Algorand Vakfı’na göre, akıllı sözleşme platformundaki bir işlem 0,001 ALGO’ya mal oluyor.

Algorand coin’in güçlü yönleri

Micali ayrıca Algorand’ın güçlü yönlerinden birinin yüksek enerji verimliliği olduğunu söylüyor. Ona göre Algorand, Bitcoin tüketimine göre çok daha küçük bir alan kadar enerji tüketiyor.

Bitcoin, küçük bir ülke kadar elektrik emer ancak Algorand yaklaşık 10 ev kadar elektrik tüketir.

Bununla birlikte Micali, en son teknoloji ile modası geçmiş kripto projelerinin bir arada olduğu bir çağda yaşadığımızı, hem Sanayi Devrimi hem de insanlık tarihi ile karşılaştırmalar yaptığımızı belirtiyor.

Oldukça bölünmüş bir dünyadayız. Algorand’ın aynı zamanda bir arada var olduğuna inandığım blok zinciri 1.0, 2.0, 3.0, 4.0’a sahibiz. Yani bu oldukça benzersiz. Sanayi Devrimi’ne bakarsanız gittikçe daha sofistike teknolojilere sahip olursunuz, bu yüzden genellikle tüm bunlar bir arada bulunmaz.

 

Biz şu anda son derece sofistike blok zincirlerinin olduğu ve erken nesil blok zincirlerinin olduğu çok eşsiz bir andayız. Sanki Neandertaller ve Homo sapienler birlikte yaşıyormuş gibi.

Algo yazının yazıldığı sırada 0.6970 dolardan işlem görüyor.

(Visited 451 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Coinbase yol haritasına ekledi; MAGIC yüzde 60 yaptı!

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel