Çarşamba, Ocak 19, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriABD'li Uzman: Ethereum 10 Bin Doları Görebilir!

ABD’li Uzman: Ethereum 10 Bin Doları Görebilir!

Bitcoin, Ethereum, Kripto para, PayPal, Blok zincir

ABD’li Uzman Spencer Noon, Ethereum’un 10 Bin Doları görebileceğini söyledi. Kripto para uzmanı Noon, Twitter hesabından, Ethereum’un 10.000 doları aşacağına dair çeşitli analiz ve açıklamalar yaptı, 10 noktaya dikkat çekti.

Noon, Ethereum blok zincirinin, diğer blok zincirlerine göre daha fazla ağ ücreti elde ettiğine dikkat çekiyor. Bu durumun Ethereum’a olan talebi artırdığını ve seyrini olumlu yönde etkilediğini belirtiyor.

Bitcoin ve PayPal’ı Geride Bıraktı

İkinci olarak, kripto para yatırım fonu DTC Capital’in eski başkanının, Ethereum ağı ile ilgili söylediği sözlere dikkat çekiyor. Buna göre Ethereum blok zincir ağı PayPal’dan 12 kat, Bitcoin’den ise neredeyse iki kat değerli.

“Ethereum blok zinciri günlük ortalama 30 milyar dolar değer ortaya koyuyor. Bu durum onu Bitcoin’den ve diğer tüm blok zincirlerinden daha değerli kılıyor. Bunu bağlama oturtmak için PayPal zincirinin  günlük hacminin 2,5 milyar dolar olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

Bitcoin, Ethereum, Kripto para, PayPal, Blok zincir

Noon’a göre Ethereum’un 10.000 dolara doğru olan yolculuğunda üçüncü işaret ise, aktif cüzdan sayılarının istikrarlı bir şekilde yukarı doğru tırmanması ve geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) aşması.

“Ethereum, günlük 625.000 aktif adrese sahip ve tırmanmaya devam ediyor. Bunun Ethereum’un yeni bir zirveye doğru olan yolculuğunda önemli bir işaret olduğunu düşünüyorum.” 

Bitcoin, Ethereum, Kripto para, PayPal, Blok zincir
Kaynak: Spencer Noon / Dune Analytics / Twitter

Dördüncü işaret ağırlıklı olarak Ethereum ağına dayanan merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin 65 milyar dolarlık hacme ulaşması ve bunun da Ethereum’un “kurumsal düzeyde finansal teknoloji” olduğunu göstermesi.

Beşinci işaret ise Ethereum ağına bağlı olan stabil koinlerin arzının artmasıdır.

“Ethereum, 50 milyar dolarlık olağanüstü bir stabil koin arzına sahip, günlük 500.000 farklı gönderici günde ortalama 20 milyar dolar değerinde alışveriş işlemi gerçekleştiriyor.”

Bir diğer önemli göstergenin ise, Ethereum ağında bulunan merkezi olmayan borsaların (DEX’ler) hacim açısından geleneksel merkezi borsalara rakip olmaya başlaması olduğunu söylüyor.

Bitcoin, Ethereum, Kripto para, PayPal, Blok zincir
Kaynak: Spencer Noon / Dune Analytics / Twitter

Yedinci işaret ise, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve pBTC gibi Bitcoin destekli Ethereum tokenlerinin de hızla popülerlik kazanması. Noon, bu konuyla ilgili olarak “Ethereum, Bitcoin de dahil olmak üzere tüm varlıklar için bir vakum haline geldi.” dedi.

Bitcoin, Ethereum, Kripto para, PayPal, Blok zincir
Kaynak: Spencer Noon / Dune Analytics / Twitter

Sekizinci işaret olarak,  Ethereum ağında kendine yer bulan NFT’ler sektörü. Noon, son aylarda büyüyen NFT piyasası projelerinin çoğunun Ethereum ağına bağlı olduğuna dikkat çekiyor. Bu durumun Ethereum’un seyrine olumlu yansıyacağını düşünüyor.

“Ethereum ağındaki NFT’lerin satışları şu anda 600 milyon doları aştı bu durum Ethereum’un kullanım alanının yaygınlaştığını bir işareti.” 

Noon’un dokuzuncu işareti Ethereum tabanlı Polygon ağıyla ilgili. Analist, Polygon (MATIC), geliştiricilerin Ethereum ağının üzerine birlikte çalışabilir blok zincirleri oluşturmasına ilişkin projelere dikkat çekti.

“Polygon’da şu anda günde ortalama 1 milyon işlem yapılıyor ve orada 2 milyar dolardan fazla likiditeye sahip olan Aave de dahil olmak üzere çok sayıda DeFi mavi çip projesini başlattı bu durum Ethereum’u uzun vadede daha güçlü bir konuma getirecektir.”

Son olarak Noon, Ethereum’un yaklaşan EIP 1559 güncellemesine dikkat çekiyor. Merakla beklenen güncellemenin Ethereum’a daha fazla yatırımcıyı çekebileceğini vurguluyor.

“3 aydan daha kısa bir süre içinde, EIP-1559 güncellemesi hayata geçirilecek ve muhtemelen her yıl yüz milyonlarca değerinde Ethereum’un yakılmasıyla sonuçlanacak bu durum uzun vadede Ethereum’u daha stabil ve güvenli bir yatırım yapacak.” 

AnyConv.com E0OnQQHX0AQctJ1
Kaynak: Spencer Noon / Dune Analytics / Twitter

İlginizi çekebilir: Ünlü Analist, %1000 Artma Potansiyeli Olan 4 Altkoini Açıkladı!

(Visited 7 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 42,231.00 1.39%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,126.79 0.40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 466.91 0.66%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.42 4.69%
solana
Solana (SOL) $ 136.86 0.63%
xrp
XRP (XRP) $ 0.741256 0.34%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 24.30 1.82%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.165167 1.02%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000028 0.66%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 79.24 4.38%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 84.40 0.26%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 22.10 3.43%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 15.62 5.98%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 136.54 2.50%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.29 1.11%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.10 1.29%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 72.30 1.06%