Çarşamba, Şubat 8, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriABD'li Senatör Binance'i hedef aldı: Çin Komünist Partisiyle bağları varmış!

ABD’li Senatör Binance’i hedef aldı: Çin Komünist Partisiyle bağları varmış!

Görünüşe göre Amerikalı siyasetçi, Binance’i vurmak için işin kolayına kaçmış

ABDli Senatör Binance i hedef aldı

ABD’li senatörlerden Bill Hagerty, Binance’in Çin Komünist Partisi ile bağları olduğunu iddia etti.

ABD Senato Bankacılık Komitesi tarafından düzenlenen FTX kripto borsasını konu alan bir oturumda Senatör Bill Hagerty, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Çin hükümeti tarafından kontrol edildiğini iddia etti.

Sahip olduğum bu endişe üzerinde durmak istiyorum. Özellikle Binance hakkında. Çin Komünist Partisi’nin rolü ve buna verdiği destek hakkında. Açık olmak gerekirse, dünya çapında büyüyor. [Çin] devlet destekli bir ağ.

Cumhuriyetçi Senatör, borsanın gelişmekte olan pazarlarda “çok agresif bir şekilde” iş yaptığını da öne sürdü.

Senatör, borsanın işlem hacmi açısından FTX’ten kabaca yedi kat daha büyük olduğunu vurguladı. Bunun yanısıra Hagerty, borsanın pazar payının ana rakibi olan FTX çöktüğü için artacağını tahmin ediyor.

Senatör, borsanın FTX gibi çökmesi durumunda bunun “feci” sonuçları olacağını ifade etti.   

Hagerty ayrıca, borsanın rezervleriyle ilgili şeffaflık bulunmamasından ve ABD düzenleyicilerinin sözkonusu borsalar üzerindeki etkisinin sınırlı olmasından endişe duyduğunu belirtti.

Hagerty bunların dışında, dünyanın rezerv para birimi olan ABD dolarının hakimiyetiyle ilgili endişelerini de dile getirdi.

Aslında Hagerty‘in söylemleri bizce çok da şaşırtıcı değil. Zira kripto endüstrisinde adeta dev haline gelen bir şirketin, (her ne kadar Kanada vatandaşı olduğunu söylese de) aslen Çinli bir şahsa ait olması, Amerikalı siyasetçiyi rahatsız etmişe benziyor.

Asıl hedef Binance mi?

Öte yandan, ABD Senatosu’nda yapılan oturumda, Binance’in de hedef alındığı izlenimi edindiğimizi söylemeden geçemedik. Zira daha öncesinde FTX ile bağları olan ve CZ ile tartışmalar yaşayan ünlü yatırımcı Kevin O’Leary de oturuma davet edilerek adeta borsanın aleyhinde konuşması için ortam yaratılmış gibi gözüküyor.

İlginizi çekebilir:  Milyonlarca dolarlık kripto bağışı Türkiye'ye aktı

xrp unlu yatirimci kevin oleary

Nitekim, Senato oturumundaki ifadesi sırasında O’Leary, FTX’in düşüşünün nedenini şöyle açıkladı:

Düzenlenmemiş piyasayı birlikte yöneten ve büyüme açısından inanılmaz işler ortaya çıkaran bu iki dev, birbirleriyle savaş halindeydi. Ve biri kasten diğerini işin dışına attı. Binance devasa, düzenlenmemiş bir küresel tekeldir.

Binance hakkındaki son günlerdeki FUD’un da bir Wall Street Journal haberiyle başlatıldığını da belirtelim.

(Visited 40 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel