Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriABD’li kongre üyesi: Bu stabilcoin tam bir saatli bomba!

ABD’li kongre üyesi: Bu stabilcoin tam bir saatli bomba!

ABD’de stabilcoin düzenlemesi konu olmaya devam ederken, kripto savunucuları dahi Tether’den endişeli

ABD’li kongre üyesi: Bu stabilcoin tam bir saatli bomba!

Capitol Hill’deki kongre üyelerinden biri, bugünlerde önemli bir tartışma konusu olan stabilcoinlerin arasında önemli bir çıkıntı olduğunu söylüyor.

Warren Davidson, stabilcoinlerin yarattığı finansal riskler hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Örneğin, Tether tam bir saatli bomba. Herhangi bir şeffaflık veya açıklama yok. Ticari senetleri olduğunu söylüyorlar, ancak bunun tam olarak ne olduğunu açıklamıyorlar. İşte bu noktada açıklamayı zorunlayıcı bir çerçevenin yatırımcı koruması sağlayacağını düşünüyorum.

Tartışmalı bir SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) icraatına atıfta bulunan Davidson şu ifadelere yerdi:

Düzenleyiciler kollarını Tether’e sarmalıdır. Açıkçası, SEC’in Tether’e bakması için XRP’ye bakmalarından daha fazla neden var.

“İlginizi çekebilir: Bitfinex’den ABD’nin ele geçirdiği BTC’ler ile ilgili açıklama

Davidson’ın stabilcoin tutumu

Aslında Davidson’un, konu kripto para politikası olduğunda panik havası yaratanlardan olmaması önemli. Kendisi daha ziyade, 2016’dan bu yana kripto’nun en büyük savunucularından biri olmuştu.

Davidson, ‘Kongre Blok Zinciri Grubu’nun yanı sıra, ‘Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nda stabilcoinler hakkındaki raporu inceleyecek olan ‘Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’nin de bir üyesi.

Hazine müsteşarı Nellie Liang, PWG’nin Kongre’deki bugünkü oturumunda, stabilcoin ihracının  bilhassa bankalar olmak üzere sigortalı mevduat kurumlarıyla sınırlandırılması için muhtemelen baskıyı artıracak.

Aslında bu, iki partiden de tepki alan bir çerçeve. Örneğin Davidson, sigortalı mevduat kurumları sınırlandırmasını savunanlarla aynı fikirde değil. Demokratlar da benzer şekilde, temsilcilerinin yerleşik bankaları destekleme fikrinden hoşlanmadıklarını belirtiyorlar.

Ancak stabilcoinleri düzenlemek için belirsizlik sürse de, Tether, odadaki meşhur fil rolüne devam ediyor. Operasyonel şeffaflığa yaklaşımıyla uzun zamandır eleştirilen Tether, rakip stabilcoin düzenleyicilerini de içeren ABD içindeki politika tartışmalarından da belirgin bir şekilde kaçınmıştı.

Senato Bankacılık Komitesi başkanı Sherrod Brown, kısa süre önce uygulamalar konusunda Tether ile iletişim kurmakta sorunlarla karşılaşmıştı. Tether şu anda CoinDesk ve New York Başsavcısı ile yakın tarihli bir anlaşmanın detayları hakkında hukuki bir kavgaya kilitlendi; bu anlaşma, kardeş borsa Bitfinex‘in eyalette faaliyet göstermesini yasaklamıştı.

Tether’in bir temsilcisi geçtiğimiz günlerde şöyle konuştu:

Maalesef Bitfinex ABD’de iş yapmadığından ABD merkezli gazetecilerle etkileşime girmiyoruz.

(Visited 268 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,247.00 2.37%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,036.69 2.68%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54298 2.53%
solana
Solana (SOL) $ 52.48 3.89%
xrp
XRP (XRP) $ 0.424717 2.34%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.14 1.35%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086374 1.06%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.96%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.0002 64.40%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 31.65 5.95%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.30 3.51%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.47 4.12%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.43 1.96%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.443586 2.18%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.676768 3.34%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.27 2.97%