Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriABD'de Dogecoin’e güven düşüşte! Fakat…

ABD’de Dogecoin’e güven düşüşte! Fakat…

ABD'li yetişkinlerin yüzde on dördü Mayıs ayında Dogecoin satın almayı düşünüyor.

ABDde Dogecoin’e güven düşüşte! Fakat…

Global karar istihbarat firması Morning Consult tarafından yayınlanan yakın zaman önceki 4.400 tüketiciye yapılan ankete göre, ABD vatandaşları arasında önde gelen meme coin Dogecoin’e olan güven Nisan ayında -44 puana geriledi. Ocak ayına göre yüzde 8 düşüş gösteriyor.

Bitcoin’e olan güven daha az düşüyor

Karşılaştırmak gerekirse, BTC’ye olan güven de nette negatif, fakat yalnızca yüzde 6’lık daha küçük bir düşüş gördü.   

Ethereum’a olan güven ise, Ocak’tan beri yüzde 14 oranında geriledi. Sözkonusu düşüş, yatırımcıların projenin teknik kısıtlarına ilişkin artan hayal kırıklığına bağlanabilir. En büyük altcoin aynı zamanda Solana ve Terra gibi bir takım Ethereum rakipleriyle kedkin bir rekabetle karşı karşıya.

149C94EE 2136 4B91 8739 8BD03C41D086
Morningconsult.com

Anket, yukarıdaki kripto paralar hakkında farkındalığı olan müşteriler arasında gerçekleştirildi.

Aynı şekilde, ABD’li yetişkinlerin yaklaşık üçte ikisi, ABD’li yetişkinlere güvendiklerini söylüyorlar.

Kripto varlıklara hala çok az güvenmelerine rağmen, tüketiciler bu varlıkları satın almaya istekliler.

Güvenmeseler de Dogecoin almak istiyorlar

Katılımcıların neredeyse dörtte biri Mayıs’ta Bitcoin (BTC) satın almaya istekliler. Ankete katılanların yüzde on dördü, en büyük meme coine çok az güvenmelerine rağmen Dogecoin (DOGE) satın almak istiyorlar.

Veriler, kripto para fiyatlarındaki düşüşe rağmen kriptoda hala sağlıklı bir spekülatif istek olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) yazım anında CoinMarketCap’te 38 bin dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Kripto para, FED’in (ABD Merkez Bankası) agresif parasal sıkılaştırması nedeniyle gücünü tekrar kazanmak için mücadele etmekle meşgul.

Dogecoin (DOGE), dolar milyarderi Elon Musk’ın Twitter anlaşması nedeniyle kazançlarını ayırdıktan sonra 0,12 dolar seviyesinde. Köpek coin fiyatı rekor seviyesinden yüzde 82 düşük durumda.

(Visited 280 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,677.00 0.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,963.72 0.12%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.514878 0.02%
solana
Solana (SOL) $ 48.60 1.53%
xrp
XRP (XRP) $ 0.405849 0.04%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.97 0.70%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083511 0.44%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.34%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000182 15.79%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.55 3.76%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.04 0.64%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.53 1.27%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.51 2.34%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.405735 0.01%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.650909 0.86%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.74 1.20%