Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriABD Kongresi alt komitesi kripto para madenciliği için toplanıyor

ABD Kongresi alt komitesi kripto para madenciliği için toplanıyor

ABD kongresi, kripto para madenciliği

Amerika Birleşik Devletleri Enerji ve Ticaret Meclisi Komitesi, kripto para birimi endüstrisinin enerji tüketimi hakkında bir oturum duyurdu. Söz konusu oturum 20 Ocak 2022 Perşembe günü yapılacak.

Komite Başkanı Frank Pallone ve Gözetim ve Soruşturma Başkanı Diana DeGette kripto para birimlerinin popülaritesinde yaşanan artışla ilgili yaptıkları ortak açıklamada; “Dünya üzerinde kripto paranın neden olduğu enerji tüketimi ve çevresel etkilerini anlamanın zamanı geldi.” dedi.

İkili, bu oturumun odak noktasının, Bitcoin ve Ethereum tarafından kullanılanlar gibi iş kanıtı (PoW) blok zincirlerine ve bu tür kripto para birimlerinin daha temiz alternatiflere nasıl geçebileceğine odaklanacağını söyledi:

Kripto madenciliğinin artan enerji ayak izini ve özellikle iş kanıtı blok zincirlerinin daha temiz alternatiflere ve yenilenebilir enerji çözümlerine nasıl dönüştürülebileceğini incelemeyi dört gözle bekliyoruz.

Kripto para ve çevre

Proof-of-work blok zincirleri, ağı güvenceye almak için günün her saati karmaşık matematiksel hesaplamalar yapmak için güçlü bilgisayarlara ihtiyaç duyar. Bu hesaplama etkinliği çok fazla enerji gerektirir.

Cambridge Üniversitesi’ne göre, Bitcoin ağı yılda yaklaşık 120 terawatt-saat (TWh) enerji tüketiyor. Bu tüketimde, dünya ülkelerinin çoğundan daha yüksek bir rakam.

Cambridge Üniversitesi’nin verilerine göre, Bitcoin ağının yalnızca %39’u yenilenebilir enerjiyle çalıştığı varsayılıyor. Bu enerji tüketimi seviyesi genel olarak milyarlarca pound yanmış kömür veya milyonlarca evin yıllık ortalama elektrik tüketimi anlamına geliyor.

Bitcoin, çok fazla enerji tüketen tek PoW tabanlı kripto para birimi değil. Teknolojinin istenmeyen sonuçlarını izleyen Digiconomist web sitesine göre, Ethereum ağı yılda yaklaşık 106 TWh tüketiyor.

Bununla birlikte, bu yaklaşımın, hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritmaları gibi alternatifleri bulunuyor. PoS tabanlı blok zincirleri üzerine kurulu kripto para birimleri, bilgisayarların enerji yoğun hesaplamalar yapmasını sağlamak yerine doğrulayıcıların kendi kripto paralarını kilitlemesini sağlayarak güvence altına alınır.

(Visited 85 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,192.48 4.40%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,803.41 5.54%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.544925 4.83%
solana
Solana (SOL) $ 43.17 6.73%
xrp
XRP (XRP) $ 0.384405 2.47%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.35 8.68%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071283 2.92%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.36%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.78 6.97%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.65 10.13%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.14 2.62%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.79 3.64%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.375299 4.01%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.945677 3.40%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.67 12.34%