Ana SayfaKripto Para HaberleriABD işsizlik verisiyle kripto piyasası yükseliyor

ABD işsizlik verisiyle kripto piyasası yükseliyor

ABD işsizlik verisiyle kripto piyasası yükseliyor

Kripto piyasası, ABD’nin beklentilerin üzerinde gelen, Aralık ayı işsizlik verilerine olumlu tepki veriyor.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun en son Tarım Dışı İstihdam raporuna göre, Aralık ayında 223 bin yeni giriş bildirildi. Beklenti rakamı 200 bin seviyesindeydi. Yüzde 3,7’de sabit kalacağı tahminlerinin aksine işsizlik oranı da yüzde 3,5 seviyesinde geldi.

Ekonomistler olası bir resesyonu tartışırken, yeni veriler henüz böyle bir durgunluğun olmadığını gösteriyor. İstihdam rakamlarının yanı sıra, tüketici harcamaları gibi diğer ekonomik göstergeler de ABD ekonomisinin durgunluk içinde olmadığını gösteriyor.

FED’in geçen sene Mart ayında faiz oranlarını 1980’lerden beri görülmeyen bir hızla artırmaya başlamasına rağmen işgücü piyasası sağlamlığını sürdürüyor.

Bunun yanısıra, işten çıkarma oranı da üçüncü ay üst üste yüzde 0,9’da kaldı.

Kripto piyasası tepkisi

İşsizlik haberlerinin yayınlanmasını takip eden dakikalarda, kripto piyasası son bir saat içinde yeşil bölgeye sıçradı.

Yazım anında, son bir saat içinde Bitcoin yüzde 0,21 ve Ethereum yüzde 0,74 artış gösterdi. XRP, DOGE ve BNB’nin yanı sıra diğer önde gelen birkaç kripto paranın fiyatları haberlere yanıt olarak yükseldi.

(Visited 102 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz