Pazar, Mayıs 22, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriABD Hazine Müsteşarı: Stabilcoinler için acil düzenleme şart!

ABD Hazine Müsteşarı: Stabilcoinler için acil düzenleme şart!

ABD Hazine Finans Müsteşarına göre, kripto aracılarının ve stabilcoinlerin acilen düzenlenmesi gerekiyor

ABD Hazine Müsteşarı: Stabilcoinler için acil düzenleme şart!

ABD Hazine Yurtiçi Finans Müsteşarı Nellie Liang, bugün kripto para ve özellikle stabilcoin düzenlemeleriyle ilgili bir sunum yapmak için Temsilciler Meclisi’ne çıkıyor.

Müsteşarın gündeme getireceği öneriler

Liang, Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun geçen yılki raporuna ve öncelikle stablecoinlere odaklanacak olan House Financial Services Committee’nin duruşmasında tek tanık olacak.

Stabilcoin ihraççıları ve kripto aracılarının düzenlenmesi ve dijital varlıklardaki kaldıraç kullanımındaki artışın potansiyel risklerinin ele alınması ihtiyacının altını çizmeye hazırlanıyor.

Müsteşar, dün panel tarafından yayınlanan beyanındaki yorumlarına göre, diğer önemli konuları da gündeme getirmeyi planlıyor.

Yorumlarında, kripto aracılarını ve aynı zamanda stabilcoin ihraççıları ve kripto borsalarını düzenlemek için daha fazlasının yapılması gerektiğini söylüyor.

Aracılar ve yatırımcılar için riskleri uygun şekilde ele alan düzenleyici çerçevelerin olması çok önemlidir.

İlginizi çekebilir: Amerikalı Senatör: BTC’yi bu fiyattan almıştım!

Kaldıraçlar geçmişteki krizlerin nedeniydi

Bunun dışında, yönetimin, dijital varlıklardaki “kaldıraç birikiminin” meydana getirebileceği sistemik riskleri araştırdığını da söylüyor. 

2007-2008 krizinde (ve daha öncekilerin çoğunda) görüldüğü gibi, kaldıraçlı işlemler finansal istikrarsızlığı hızlandırmada kilit bir rol oynayabilir.

Stabilcoinler için acil düzenleme çağrısı

Özel şirketler tarafından çıkartılan ve dalgalanmalarını önlemek için genelde dolara ve diğer fiat paralara sabitlenen dijital varlıklar da gündemin en üstünde yer alıyor.

Liang, bir stabilcoine olan güven kaybıyla temel rezerv varlıklarının sıkıntılı satışlarına neden olabilecek bir itfa dalgasını başlatması dahil, raporda dile getirilen endişelerini yineleyecek. Müsteşar, iyi bir düzenleyici çerçeve için Kongre’nin harekete geçmesinin zorunlu olduğunu söylüyor.

Bunların “üssel büyümesi”, bir düzenleyici çerçeveyi yürürlüğe koymanın aciliyetini artırıyor ki, toplam piyasa değeri 2020 başında yaklaşık 5 milyar dolardan yaklaşık 175 milyar dolara yükseldi. 

(Visited 44 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,458.00 0.58%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,976.19 0.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.529265 2.15%
solana
Solana (SOL) $ 50.41 1.37%
xrp
XRP (XRP) $ 0.415047 0.62%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.00 2.82%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.084725 0.18%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.80%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.00012 1.10%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.85 2.92%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.06 2.22%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.22 2.07%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 69.93 1.65%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.433292 0.52%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.648571 1.81%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.09 5.10%