Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriABD Borsa Komisyonu üyesi Hester Peirce’ten DeFi açıklaması

ABD Borsa Komisyonu üyesi Hester Peirce’ten DeFi açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Komisyon Üyesi Hester Peirce'e göre, komisyonun yeni önerisi DEFİ protokollerini tehdit edebilir.

ABD Borsa Komisyonu Komiseri Hester'den DEFİ açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, kurumun borsa tanımını modernleştirmeyi amaçlayan yeni teklifindeki belirsiz dilin, merkezi olmayan finans (DeFi) için bir tehdit oluşturabileceğini söyledi.

Borsa tanımı

26 Ocak’ta yayınlanan bir bildiride, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, tahvillerin satımını yapan “giderek daha fazla elektronikleşen” sistemlere ayak uydurmak için kuralları güncellemenin önemli olduğunu söylemişti.

Gensler “Kongre’nin bir borsa tanımını uygulamaya koymasından bu yana geçen on yıllar boyunca, platformlarda birçok değişiklik oldu. Özellikle de giderek daha fazla elektronik hale getiriliyorlar.” ifadesini kullanmıştı.

Teklif kriptolara da uzanabilir

Teklif kripto para birimlerinden bahsetmese de Peirce, kripto platformları üzerindeki gözetimi genişletmek için kullanılabileceği konusunda uyarıyor. Gensler “Teklif, potansiyel olarak DEFi protokolleri de dahil olmak üzere daha fazla trading mekanizmasına ulaşabilir.” uyarısında bulundu.

DeFi merkezileşiyor

Gensler, DeFi protokollerinin merkezileşme eğiliminde olduğunu defalarca belirterek, bu platformların arkasındaki girişimcileri Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydolmaya çağırmıştı. Ayrıca kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu belirtmişti.

Kripto destekçisi

Elad Roisman’ın kısa süre önce ayrılmasının ardından kurumdaki tek Cumhuriyetçi kalan Peirce, ABD’deki düzenleyici netliğin eksikliğinden şikayet ederek yıllardır sadık bir kripto destekçisi olagelmiştir.

(Visited 138 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 21,225.00 0.23%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,208.70 0.83%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.488715 2.23%
solana
Solana (SOL) $ 40.65 0.14%
xrp
XRP (XRP) $ 0.361772 0.66%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.01 1.34%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067577 1.27%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 5.26%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 20.60 6.74%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.96 2.89%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.49 0.27%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.94 6.23%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.347469 1.08%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.599013 1.44%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.11 6.89%