Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriABD Bitcoin'de 116 milyon dolar kaybetti

ABD Bitcoin’de 116 milyon dolar kaybetti

ABD Bitcoin'de 116 milyon dolar kaybetti

ABD, 2023 yılının Mart ayının başında 9.861 Bitcoin’i sattı ve yaklaşık olarak 216 milyon dolar gelir elde etti. BTC‘nin satıldığı dönemde Bitcoin’in fiyatı 20.000 ila 22.000 dolar arasında seyrediyordu.

Eğer ABD BTC’yi elinde tutmaya devam etseydi, 9.861 Bitcoin, 216 milyon dolar yerine 335 milyon dolar değerinde bir getiri sağlayacaktı. BTC’nin erken satışı, ABD için 116 milyon dolar kaybına neden oldu.

ABD bu kadar Bitcoin’i nasıl elde etti?

ABD, Bitcoin’i cezai işlemler, dolandırıcılık ve diğer yasa dışı faaliyetlerle ilişkilendirilen tutuklamalar sonucunda elde etti. El konulan tüm BTC’ler, onları açık piyasada satma yetkisine sahip olan hükümetin denetimi altında bulunuyor.

ABD, elektronik dolandırıcılık suçunu kabul eden dolandırıcı James Zhong’dan ele geçirilen 41.490 BTC’yi hâlâ elinde tutuyor. Zhong, çevrimiçi işlemleri manipüle etti ve Silk Road’dan Bitcoin’i çekti.

Son zamanlarda ABD, şu anda 1,4 milyar dolar değerinde olan kalan 41.490 BTC’yi yıl sonuna kadar satmayı planladığını da açıkladı. Hükümet, Zhong’dan el konulan BTC’ye ek olarak, hazinesinde 5,5 milyar dolardan fazla Bitcoin bulunuyor.

(Visited 26 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz