Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriABD Başkanı Biden, Yeni Bir Destek Paketini Değerlendiriyor

ABD Başkanı Biden, Yeni Bir Destek Paketini Değerlendiriyor

ABD Başkanı Biden, Yeni Bir Destek Paketini Değerlendiriyor

Geçtiğimiz günlerde 1,9 trilyon dolarlık destek paketini imzalayan ABD Başkanı Joe Biden’ın koronavirüs salgınının olumsuz etkilerine karşı yeni bir ekonomik destek paketi hazırlığında olduğu ifade edildi. Yeni paketin 3 trilyon dolar büyüklüğünde olduğu belirtiliyor.

Başkan Biden’in ekonomi danışmanları, kısmen şirketler ve zenginler üzerindeki vergi artışları yoluyla finanse edilebilecek dev bir altyapı planından başlayarak, ekonomiyi canlandırma, karbon emisyonlarını ve ekonomik eşitsizliği azaltmak için 3 trilyon dolarlık kapsamlı bir paketi bir araya getiriyor.

Yönetim yetkilileri, ayrıntıların değişmeye devam ettiği konusunda uyarıyor. Ancak teklifin muazzam kapsamı, ekonomiyi daha adil hale getirmek, iklim değişikliğini ele almak, Amerikan imalat ve yüksek teknoloji endüstrilerini Çin ile yükselen ekonomik savaşta iyileştirmek için federal hükümetin gücünden yararlanmaya çalışırken, Biden yönetiminin almak istediği agresif yaklaşımı da vurguluyor.

Planda, büyük ölçüde temiz enerji dağıtımına ve 5G telekomünikasyon gibi diğer “geleceğin yüksek büyüme oranlı endüstrilerinin” geliştirilmesi, milyonlarca işçi için ileri eğitim, bir milyon uygun fiyatlı ve enerji verimli konut birimi yer alıyor. Ayrıca yolların, köprülerin, demiryolu hatlarının, limanların, elektrikli araç şarj istasyonlarının ve elektrik şebekesi ve elektrik sektörünün diğer bölümlerinin yapımına yapılacak harcamalar için yaklaşık 1 trilyon doların ayrılacağı bekleniyor.

(Visited 17 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,774.00 0.34%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,205.11 1.89%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.489332 0.25%
solana
Solana (SOL) $ 38.51 0.14%
xrp
XRP (XRP) $ 0.346471 1.68%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.80 0.82%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.070372 3.03%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 1.06%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 20.04 0.85%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.88 4.28%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.33 1.87%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 55.67 0.09%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.328937 0.45%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.556899 2.62%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.68 1.17%