Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriÜnlü CEO: ABD bankaları batarken Bitcoin sapasağlam

Ünlü CEO: ABD bankaları batarken Bitcoin sapasağlam

ARK Invest CEO'su Cathie Wood'a göre, Bitcoin yatırımcılar için önemli fırsatlar sunuyor.

Ünlü CEO: ABD bankaları batarken Bitcoin sapasağlam

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, bazı ABD bankalarının batmasının ardından Bitcoin fiyatındaki yükselişin, popüler kripto paranın geleceği konusunda önemli bir işaret olduğunu söyledi.

Wood, yeni bir röportajda, dijital varlıkların yükselişine ilişkin üç ana nedeni açıkladı.

 

Bitcoin yatırımcılar için artık bir güvenli liman haline geldi

Bu yılın başlarında bazı ABD bölgesel bankalarının çöküşü sırasında, Bitcoin %60’lık bir artışla 19.000 dolardan 30.000 dolara geldi. Bu durum, yatırımcıların servetlerini korumak için Bitcoin’i tercih etmelerine neden oldu.

Yatırımcıların Bitcoin’i bir değer deposu olarak kullanma eğiliminin muhtemelen hızlanacağını söyleyen Wood, konu hakkında şöyle konuştu:

“Kripto nedeniyle üç devrimin gerçekleştiğini görüyoruz. İlk devrim para devrimi ve bu alanda Bitcoin’in hakim olacağıdır. Bunun en büyük kanıtı, bu yılın başlarında bölgesel bankaların hisselerinin düşerken, Bitcoin’in 19.000 dolardan 30.000 dolara yükselmesidir. Bu, güvenli bir sığınak olarak tercih edilmesinin göstergesidir ve bu eğilimin artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Günümüzde sahip olduğumuz merkezi para sistemi, bir sapma yaşamaktadır. Hükümet gözetimi olmayan, dijital ve kurallara dayalı bir para sistemi altında geleceğe yönelebiliriz. Federal Rezerv’in var olmadığı bir döneme geri dönebiliriz.”

Wood, yükselişinin diğer iki nedeninin merkezi olmayan finans (DeFi) potansiyeli ve NFT’ler gibi dijital mülkiyet hakları olduğunu belirtti.

“İkinci devrim, Ethereum tabanlı olarak finansal hizmetlerde veya DeFi olarak adlandırılan alanda gerçekleşecek. Bu alanda birçok altyapı sağlayıcısı bulunuyor. Bu nedenle, hayatta kalacak olanın en güçlü olan olacağını görmek beni heyecanlandırıyor. Kimin kazanacağını görmek ilgi çekici olacak.”

Yeni düzenleyici mekanizmalara ihtiyacımız var

Wood, Coinbase’in yasal mücadelesini ve geleceğini ele aldı.

“Bu arada, yasama organı, kripto’nun yeni bir varlık sınıfı olduğu gerçeğine uyandı ve düzenleyicilere rehberlik etmek için yeni yasama mekanizmalarına ihtiyacımız olabilir. Hükümetin bu konuda adım atması, Coinbase’in bundan bir kazanan olarak çıkacağına dair büyük bir güven verdi. Birçok Coinbase rakibi, düzenleyici sistemimiz nedeniyle ABD’ye giremedi ya da taşındı. Coinbase ise mücadele etmeye devam etti. Bu nedenle onların ödüllendirileceğini düşünüyoruz.”

(Visited 12 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz