Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriABD Adalet Bakanlığı Binance CEO'suna Soruşturma Açtı!

ABD Adalet Bakanlığı Binance CEO’suna Soruşturma Açtı!

ABD Adalet Bakanlığı Binance CEO'suna Soruşturma Açtı

ABD Adalet Bakanlığı’nın, dünyanın en büyük borsası Binance ve kurucusu Changpeng Zhao’yu (CZ) olası kara para aklama suçları nedeniyle soruşturma açtığı bildirildi.

Reuters, 2020 sonlarında yazılı bir talep mektubuna atıfta bulunarak bugün federal savcıların Binance kara para aklama çekleriyle ilgili dahili belgeler talep ettiğini açıkladı.

 

Binance Baskı Altında

Adalet Bakanlığı ayrıca borsadan CZ ile borsada görevli 12 üst düzey yöneticisi ve ortağı arasındaki iç iletişimlerini göndermesini istedi.

Yetkililer, borsanın yasa dışı işlemleri tespit etme konusunda oldukça sıkı çalışmaya devam ediyor.

Bakanlık yetkilileri ayrıca “belgelerin imha edilmesi, değiştirilmesi veya dosyaların kaldırılması” talimatını içeren başka kayıtlar da talep etti. 

Konuyu yakından takip eden dört kişiye göre bu talep, borsanın ABD mali suç yasalarına uygunluğuna ilişkin bir soruşturmanın parçası.

Anonim Kaynaklar Mektubu Onaylıyor

Kaynaklara göre yetkililer, borsanın, ABD’de faaliyet gösteren tüm kripto ticaret platformlarının zorunlu kara para aklamayla mücadele yasalarına uymasını ve ayrıca Hazine Bakanlığı’na kaydolmasını gerektiren Banka Gizliliği Yasasını ihlal edip etmediğini de araştırıyor.

Binance Baş İletişim Sorumlusu Patrick Hillmann, mektupla ilgili sorulara yanıt olarak Reuters’e şunları söyledi:

Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, endüstrimizi daha iyi anlamak için her büyük kripto borsasına ulaşıyor. Bu, herhangi bir düzenlemeye tabi kuruluş için standart bir süreçtir ve sorunları ele almak için ajanslarla düzenli olarak çalışıyoruz.

(Visited 107 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel