Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriAB, şok açıklamayla kripto parayı da dahil etti: Rusya ve Belarus'u çok...

AB, şok açıklamayla kripto parayı da dahil etti: Rusya ve Belarus’u çok zor günler bekliyor

AB, şok açıklamayla kripto parayı da dahil etti: Rusya ve Belarus'u çok zor günler bekliyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ediğiyle birlikte Avrupa Komisyonu, Rusya ve Belarus’a uyguladığı yaptırımları genişletti.

Rusya ve Belarus’a yaptırımlar artıyor

Bir süredir gündemde konuşulan kripto para yasasına ilişkin Avrupa Komisyonu’ndan yeni bir açıklama geldi.

Uygulanan ekonomik yaptırımlardan kaçmanın bir yolu olarak görülen kripto alanının, aslında yaptırımlara dahil olduğu belirtildi.

Avrupa Komisyonu, uygulanan ekonomik yaptırımların, aslında kripto paraları da kapsadığını söyleyerek konuya açıklık getirdi.

Böylelikle Belarus ve Rusya’ya uygulanan yaptırımlar, Avrupa Komisyonu tarafından hem netlik kazandı, hem de sınırları genişletildi.

Belarus ve Rusya’ya ek yaptırımlar uygulandı

AB, şok açıklamayla kripto parayı da dahil etti: Rusya ve Belarus'u çok zor günler bekliyor

9 Mart 2022’de yayımlanan basın bülteni kapsamında Avrupa Komisyonu, iki ülkeye uygulanan yaptırımların genişletileceğini duyurmuştu. Ayrıca bu duyurulara yeni yaptırımların da ekleneceğinin altını çizmişti.

Yaptırımlarla birlikte Belarus merkez bankasının rezerv veya varlık yönetimine ilişkin işlem yapması yasaklandı. Ayrıca 3 banka daha SWIFT ağından çıkarıldı.

Tüm bunlara ek olarak Rusya ve Belarus’a kredi yasakları da uygulandı. Uygulanan kredi yasağına ilişkin şu açıklama yapıldı:

Avrupa Birliği, kredilerin kripto varlıklar da dahil olmak üzere herhangi bir yol ile sağlanabileceği anlayışını doğruladı. ‘Transfer edilebilir menkul kıymetler’ kavramına açıklık getirerek kripto varlıklar da yaptırımlara dahil edildi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan komisyon en başından beri yaptırımların doğru bir şekilde uygulanmasını savunduklarını ve ‘böylece mevcut kısıtlamaların düzgün bir şekilde uygulanmasını sağladık’ yorumunu yaptı.

(Visited 253 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,233.00 2.35%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,035.67 2.66%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.541422 2.29%
solana
Solana (SOL) $ 52.36 3.71%
xrp
XRP (XRP) $ 0.421934 1.82%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.11 1.21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086166 1.48%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.54%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000206 69.51%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 31.47 5.66%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.28 2.92%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.44 3.43%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.38 1.70%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.440812 1.74%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.672725 2.78%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.25 2.28%