Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriAB, kripto para yatırımcılarını uyardı

AB, kripto para yatırımcılarını uyardı

Avrupa birliği kripto para yatırımcılarını uyardı

Avrupa Denetim Otoriteleri (EBA, ESMA ve EIOPA – ESA) bugün kripto para birimleri hakkında sert bir uyarı yayınladı ve kripto para yatırımı yapanların her şeyini kaybedebileceğini iddia etti.

Uyarıda, kriptoya yatırım yapmayı düşünenlerin kendilerine yüksek risk alıp alamayacaklarını ve belirli kripto para varlıklarının özelliklerini anlayıp anlamadıkları sorularını sormaları gerektiği belirtiliyor.

Ayrıca yetkililer, kripto para sektörüyle ilgili risklerle ilgili eğitim eksikliğinden bahsederken, sosyal medyada rutin olarak ortaya çıkan ve sosyal medya fenomenleri (etkileyici) dahil olmak üzere paylaşılan yanıltıcı kripto reklamlarına karşı dikkatli olmaları gerektiğine dikkat çekiyorlar.

AB düzenleyicileri, yatırımcıların imkansız görünen aşırı yüksek getirilere karşı “özellikle dikkatli” olmaları gerektiğini kaydetti.

Hack’ler, operasyonel riskler ve güvenlik sorunları AB düzenleyicileri tarafından vurgu yapılan konu başlıkları arasında.

Yüksek enerji tüketimi

Uyarı, Bitcoin ve Ethereum gibi iş kanıtı kripto para birimlerinin aşırı enerji tüketimine de değiniyor. Tüketicilerin, bu tür kripto para birimlerinin olumsuz çevresel etkilerinin farkında olması gerektiği belirtildi.

Açıklama, Avrupa kripto para birimi topluluğunun, iş kanıtı kripto para birimleri üzerindeki “fiili” bir yasaktan kıl payı kurtulmasının ardından geldi.

(Visited 246 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,572.00 2.07%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,982.40 2.67%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.53535 5.85%
solana
Solana (SOL) $ 50.76 5.10%
xrp
XRP (XRP) $ 0.416645 2.91%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.00 4.78%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086034 2.98%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 4.25%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000105 19.56%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.21 7.31%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.06 4.02%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.30 4.18%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.49 5.14%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.438874 3.94%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.655234 5.43%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.03 5.63%