AB, kaldıraçlı işlemler konusunda endişeli!

Avrupa Birliği, kripto varlıklar üzerindeki kaldıraçlı işlemleri yasaklamak için yatırım fonları, borsalar ve diğer şirketler için bazı kısıtlamalar getirmeyi düşünüyor.

0
46

AB, kaldıraçlı işlemler konusunda endişeli!

Avrupa Birliği, yatırım fonları, kripto para borsaları ve diğer işletmeler için kısıtlamalar getirerek kripto varlıklar üzerinde kaldıraçlı işlemleri yasaklamayı düşünüyor.

Avrupa Sistemik Risk Kurulu (European Systemic Risk Board – ESRB) tarafından sunulan öneriler arasında, kripto varlıklarla ilgili tüm şirketlerden düzenli rapor talep etmek ve bu alandaki büyük şirketler için özel kurallar getirmek gibi birçok öneri bulunuyor.

“Sistemik riskler hızla ve aniden ortaya çıkabilir. Son yıllarda gözlemlenen hızlı büyüme trendi devam ederse, kripto varlıklar finansal istikrar için risk oluşturabilir.”

Kripto için yeni kısıtlamalar kapıda mı?

Son kabul edilen AB yönetmeliği önerileri arasında, Avrupa Sistemik Risk Kurulu (European Systemic Risk Board – ESRB) tarafından yapılan bir değişiklik önerisi bulunuyor. Bu öneriye göre, kripto varlıklara maruz kalan yatırım fonları için kaldıraç limitleri getirilmesi öneriliyor.

Ayrıca, kripto şirketlerinin müşterilerine token ödünç verme yetkilerinin sınırlandırılması, finans ürünleri ve stablecoin’ler için daha yüksek teminat gerekliliklerinin belirlenmesi çağrısı da yapıldı.

(Visited 44 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Coinbase iddialara yanıt verdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz