Ana SayfaAltcoin HaberleriAave’nin (AAVE) Atılımı Başarılı Bitti, Sırada Ne Var?

Aave’nin (AAVE) Atılımı Başarılı Bitti, Sırada Ne Var?

DeFi'lerdeki hafif toparlanmasının ardından, Aave piyasada az da olsa çekim kazanıyor

Aavenin AAVE Atılımı Başarılı Bitti Sırada Ne Var

Piyasadaki toparlanmanın ardından Aave, 50 günlük hareketli ortalamasının yerel direnç seviyesinin üzerinde tutunmayı başardı.

Altcoin, günlük grafiğe göre, birkaç günlük konsolidasyonun ardından 50 günlük hareketli ortalamasını başarıyla geçti. 18 Ekim günkü kırılım, altcoinin düşüş trendini yenmeye yönelik dördüncü girişimiydi. Fakat, kriptonun düşüş trendini tamamladığını söylemek için henüz erken.

Ayılar, azalan hacimle birlikte yavaş yavaş güç kaybederek altcoini daha fazla aşağı itmeyi başaramadılar. Düşüş trendleri esnasında azalan hacimler, geri dönüş için önemli bir sinyal olarak görülür.

Kırılımdan sonra, hacim profilinde bir geri dönüş görüyoruz ki, kripto paranın piyasa şartlarına rağmen tersine dönebileceğini gösteriyor.

EE503CFD 41D8 4E31 A336 13A6C4AA4D18
Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, hacim profilindeki tersine dönüş patlamaya yakın olmadığı için, yatırımcı davranışındaki değişim tamamen teknik olup, altcoini yeni zirvelere itebilecek önemli bir faktörün piyasada görünmediğini gösteriyor.

Aave’nin Bir Sonraki Adımı

Altcoin’in aşması gereken bir sonraki eşik 200 günlük hareketli ortalamadır. Buranın kırılmasıyla, token güçlü bir geri dönüş sinyali vererek muhtemelen yeni fonlar çekecektir.

Son birkaç haftadır, Aave’nin piyasadaki toparlanmasının ana faktörlerinden biri olabilecek DeFi sektöründe hafif bir toparlanma görüldü. Ancak, merkezsiz finansın geri geldiğini söylemek pek mümkün değil; bu nedenle Aave gibi varlıklarda tam bir trend dönüşü üzerine bahis yapmak hala riskli duruyor.

(Visited 22 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz