Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaBitcoin Haberleri7 Haziran: BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE fiyat analizi

7 Haziran: BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE fiyat analizi

BTC, ETH, ADA, DOGE, BNB

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bloomberg’e yaptığı açıklamada Başkan Joe Biden’ın son büyük harcama paketini savundu. Yellen, bu büyüklükteki harcama paketinin daha yüksek faiz ortamına sebep olacak olsa bile toplum için “bir artı” olacağını söyledi.

Faiz oranlarının yükselmesi halinde, yatırımcılar portföylerini korumak için mümkün olan en iyi seçenekleri tercih edeceklerdir. Altın yıl bazında %2.5 düşüş yaşarken, Bitcoin (BTC) Mayıs ayında yaşadığı büyük düşüşe rağmen yıl bazında %22 artış gösterdi.

Bitcoin’in bu üstün performansı fark edilmeyebilir ve birkaç kurumsal yatırımcı BTC’yi altınla birlikte portföyüne dahil edebilir.

Londra merkezli varlık yönetim şirketi Ruffer, Bitcoin’e 600 milyon dolarlık bir yatırımla 1 milyar dolardan fazla kar elde ettiğini açıkladı. Ruffer’in yatırım direktörü Hamish Baillie, The Times’a verdiği röportajda, şirketin Kasım ayında BTC satın aldığını ve “elindeki son varlıkları da Nisan ayında” sattığını söyledi. Baillie, Ruffer dahil kurumsal yatırımcıların Bitcoin satın almaya devam edeceğini söyledi.

Bu, Bitcoin’in güçlü bir temel olarak hareket edebilecek daha düşük seviyelerde büyük kurumsal ilginin odağı olacağının muhtemel olduğunu gösteriyor. Kurumlar tarafından daha düşük seviyelerde alımlar ne kadar büyük olursa, bir sonraki boğa hareketinde fiyat o kadar artar.

Şimdi, bir sonraki olası trend hareketlerini kaçırmamak için ünlü analist Rakesh Upadhyay’ın popüler 5 kripto varlığa yönelik analizlerini inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 5 Haziran’da simetrik üçgenin trend çizgisine geri çekildi ancak ayılar bu desteği kıramadı. Boğalar, son iki gündür bu trend çizgisini başarıyla savunuyor ve bugün bir toparlanma girişiminde bulunuyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE
Kaynak: Tradingview

Boğalar, üstünlük elde etmek için fiyatı simetrik üçgenin direnç çizgisi üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Eğer bunu başarırlarsa, BTC/USDT çifti rallisini 50 günlük basit hareketli ortalamaya (46.784 $) kadar uzatabilirler.

50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erdiğinin ilk göstergesi olabilir.

Bununlar birlikte, negatif bölgedeki hareketli ortalamalar ve göreceli güç endeksi (RSI) ayılara bir avantaj sağlıyor.

Fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten geri çekilirse ve üçgenin altına doğru kırılırsa, paritede bir panik havası hakim olabilir. Bu, fiyatı kritik destek bölgesine yani 30.000 $ ile 28.000 $ arasına çekebilir.

İlginizi çekebilir: ‘Bitcoin kalacak, CBDC’ler banknotları bozacak’

ETH/USDT

Ethereum, 4 Haziran’da simetrik üçgenin direnç çizgisine geri döndü ancak düzeltmede boğalar satın alım yaptı. Fiyat, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (2.743 $) üzerine çıktı ve boğalar üçgenin direnç çizgisine meydan okuyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE
Kaynak: Tradingview

Alıcılar fiyatı üçgenin ve 50 günlük SMA’nın (2.918 $) üzerine çıkarabilirse, 3.362 $’dan %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine doğru bir ralli başlatabilirler. Bu seviye sert bir direnç olarak hareket edebilir, ancak boğalar 20 günlük EMA’nın üzerindeki bir sonraki düşüşü durdurursa, düşüş trendi sona erebilir.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden düşer ve 2.550 $’a geri çekilirse, ETH/USDT çifti üçgenin destek çizgisine geri çekilebilir. Bu destekten bir sıçrama, çiftin üçgen içinde kalma süresini uzatabilir.

İlk zayıflık işareti, üçgenin destek çizgisinin altında bir kırılma ve bu seviyelerdeki kapanıştır. Böyle bir hareket, 2.180 $’a ve ardından 1.728 $’a düşüşün yolunu açabilir.

İlginizi çekebilir: Alman Borsası Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerini listeledi

BNB/USDT

Binance Coin (BNB) 4 Haziran’da 433 $’dan düştü ve ayılar, boğaların 5 Haziran’da direnci kırmaya yönelik girişimini engelledi. Bu, ayıların agresif bir şekilde 433 $ seviyesini savunduklarını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE
Kaynak: Tradingview

Fiyat son iki günde 20 günlük EMA’nın (398 $) altında işlem görse de, ayılar BNB/USDT çiftini trend çizgisine indiremedi. Bu, boğaların 433 dolar seviyesine başka bir saldırı yapmak için yeniden gruplanabileceğini gösteriyor.

Alıcılar fiyatı bu direncin üzerine çıkarmayı başarırsa, BNB/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (492 $) ve ardından 589 $’dan %78.6 geri çekilme seviyesine yükselebilir.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyelerden veya genel direnç seviyesinden ve 365 $’ın altına düşerse, parite trend çizgisini düzeltebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, ayıların oyuna geri döndüğüne işaret edebilir.

İlginizi çekebilir: Popüler Analist Açıkladı: İşte ADA, ETH ve BNB için takip edilmesi gereken kritik seviyeler

ADA/USDT 

Cardano (ADA) 3 Haziran’da 1,88 $’dan düştü, ancak boğalar fiyatın 20 günlük EMA’nın (1,67 $) altında kalmasına izin vermedi. Bu, duyarlılığın olumluya döndüğünü ve boğaların 20 günlük EMA’ya düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE
Kaynak: Tradingview

Alıcılar, üstünlüğü elde etmek için şimdi fiyatı 1,94 $’ın üzerine çıkarmaya çalışabilirler. Bu gerçekleşirse, ADA/USDT çifti tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,47 $’a yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Öte yandan, fiyat genel dirençten aşağı kırılırsa, daha yüksek seviyelerde agresif satış yaşanabilir. Bu, pariteyi birkaç gün için 50 günlük SMA (1,56 $) ile 1,94 $ arasında tutabilir.

İlk zayıflık işareti 1,33 $’ın altında bir kırılma olabilir. Bu, 1 $’a doğru düşüşün fitilini ateşleyebilir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), 5 Haziran ve 6 Haziran’da 20 günlük EMA (0,37 $) yakınında bir Doji formasyonu oluşturdu ve bu, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE
Kaynak: Tradingview

Ayılar fiyatı 0,35 doların altına düşürürse, DOGE/USDT çifti büyük bir OBO formasyonunun boyun çizgisine düşebilir. Boyun çizgisinin altında bir kırılma ve kapanış, 0.10 $’a düşme olasılığını artırabileceğinden büyük bir negatif etki oluşturacaktır.

Bununla birlikte, hareketli ortalamalar düz ve RSI orta noktanın hemen altında, bu da birkaç günlük menzile bağlı eylemi gösteriyor. Fiyat, boyun çizgisinden yükselirse, parite 0.47 $’a yükselebilir ve birkaç gün bu seviyeler arasında sıkışabilir.

0.47 $’ın üzerinde bir kırılma ve kapanış, gücün ilk işareti olacaktır. Bununla birlikte 0,59 $’a doğru yükseliş için fitil ateşlenebilir.

İlginizi çekebilir: Beyaz Saray: G7 kripto para sorununun üstesinden gelmeli!

(Visited 257 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,259.00 3.59%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,959.51 2.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.515267 3.93%
solana
Solana (SOL) $ 49.11 5.73%
xrp
XRP (XRP) $ 0.407648 5.11%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.59 4.71%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.0834 4.36%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 3.28%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000111 18.61%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.65 5.46%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.85 5.18%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.05 3.83%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.37 5.19%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.42827 5.26%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.629066 5.02%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.70 7.27%