Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriKarar verildi! Tam 60 kripto para borsası kapatılacak

Karar verildi! Tam 60 kripto para borsası kapatılacak

kripto para borsası

Güney Kore’deki düzenleyiciler, 60 kripto para borsası için hizmetlerini kısmen veya tamamen durdurmalarını istedi. Ayrıca müşterileri Cuma gününe kadar bu konuda bilgilendirmeleri istendi.

İlgili kripto para borsaları ise Güney Kore’deki yetkililerin düzenlemeleri uygulamadıkları için kapanacak. Söz konusu düzenlemeler ise gelecek hafta yürürlüğe girecek. 

Kripto para borsalarının çalışmaya devam edebilmesi için 24 Eylül’e kadar kara para aklamayla mücadele kurumu olan Finansal İstihbarat Birimi’ne kaydolmaları gerekecek. Ayrıca gerçek isimli banka hesapları sunmak için bankalarla ortak olmaları da aranan şartlar arasında yer alacak.

Öte yandan G.Kore’deki yüzlerce kripto para borsası arasından sadece bir avuç dolusu, yeni AML yönergelerine göre gereksinimleri karşılamayı başardı. Kalan diğer yüzlerce küçük ve orta kripto para borsası ise hizmetlerini kapatmaya hazırlanıyor.

Ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) baş düzenleyici organı bir bildiride şunları söyledi:

“Hizmetlerin bir kısmının veya tamamının kapatılması gerekiyorsa, (borsalar) müşterilere kapanıştan en az yedi gün önce beklenen kapanış tarihini ve para çekme prosedürlerini bildirmelidir.”

İlginizi çekebilir: En iyi altcoin listesini açıkladı! 10 farklı altcoin yükselişini durduramayacak

Güney Kore’de kripto para borsasına baskılar artıyor

Güney Kore, bu yıl Ocak ayında kabul edilen ve ülkede faaliyet gösteren kripto borsalarının kara para aklamayla mücadele yetkililerine kaydolmasını ve bir lisans almasını gerektiren yeni bir AML yönergesi yayınladı. Bir lisans almak için ise, bu borsaların katı KYC politikalarını yerine getirmesi gerekiyor.

İlk tarih, düzenleyicilerin katı politikaları yeniden gözden geçireceği umuduyla, borsaların çoğunun yerine getiremediği Mart ayında belirlendi. Ancak FSC, uyum politikalarından herhangi bir taviz vermeden son tarihi Eylül ayına kadar uzattı. Sonuç olarak, küçük ve orta ölçekli kripto borsalarının çoğu, tüm uyumluluk gereksinimlerini karşılayamayacakları için kapanmak zorunda kalacak. 

İlginizi çekebilir:  Geçtiğimiz hafta kripto piyasasında neler yaşandı?

İlginizi çekebilir: SHIB, Coinbase Pro listelemesi ile atağa kalktı

(Visited 867 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakCoingape
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz