Ana SayfaAltcoin Haberleri6 Mart 2023 haftası için izlenecek kripto paralar

6 Mart 2023 haftası için izlenecek kripto paralar

Havayolu ile seyahatlerde kripto para ile ödeme dönemi başlıyor!

6 Mart haftasına girerken, kripto para piyasası değerinde ve momentumda yaşanan düşüş, dijital varlık dostu Silvergate bankası hakkındaki endişeler tarafından tetiklendi.

Artan volatiliteyle, yatırımcıların şu sıralarda hangi kripto paralara odaklanacaklarını belirlemesi zor görünüyor.

Bu nedenle, önümüzdeki hafta dikkat edilmesi gereken bazı kripto paralara bir göz atıyoruz.

Bu hafta izlenebilecek kripto paralar

Synthetix (SNX)

DeFi protokolü Synthetix Network, devam eden ağ geliştirmeleri dolayısıyla büyük bir ilgiye tanık oluyor. Ethereum blok zincirinde sentetik varlıkların ihraç edilmesini sağlayan protokol, kısa süre önce Ethereum ana ağında yeni sürümünü (v3) devreye aldı. Ekibe göre V3, dApp’lerin daha hızlı ve verimli bir mimariye sahip olmasını sağlayacak.

Yükseltme aynı zamanda, finansal türev için likit bir piyasa sağlayacak, basitleştirilmiş staking ve farklılaştırılmış borç havuzlarını içerecek; ayrıca stakerların belirli varlık havuzlarına teminat vermesine ve Spartan Council tarafından desteklenen varlıklara maruz kalmadan ücret almasına olanak tanıyacak.

Bu nedenle SNX, haftalık en yüksek kazananlardan arasına girmesinden sonra izlenmesi gereken kripto paralar arasında bulunuyor.

A8BA6C3E 3D96 4010 B7E9 C3C98F709AEB
TradingView

TradingView’deki bir günlük göstergeler, token için çoğunlukla yükseliş gösteriyor. Özet ve hareketli ortalamalar sırasıyla 16 ve 14’te ‘güçlü alım’ hissiyatı gösteriyor.

Optimism (OP)

Optimism, kısa zamanda gördüğü büyük ilgiyle keskin bir büyüme kaydetmişti. Coinbase borsasının Optimism tabanlı teknolojiyi kullanarak Ethereum için layer-2 ağını başlattığını duyurmasından sonra tokenin fiyatı yükselmişti. Ortaklık kapsamında borsa, Optimism’e çekirdek geliştirici olarak katılacak.

Ayrıca, ortaklıkların yanı sıra, zincir üstü veriler Optimism’in en yakın rakiplerini geride bıraktığını gösteriyor. Özellikle, analiz platformu Messari, Arbitrum ve Optimism’in kısa vadeli kullanıcıların %35 ila 45’ini elinde tuttuğunu, ancak Optimism’in uzun vadeli kullanıcı tabanı için daha yüksek bir elde tutma oranına sahip olduğunu gösterdi.

7540E18F BF6C 4A4B 8AC7 65689872267D
TradingView

OP için hem özet hem de osilatörler nötr göstergesiyle şimdilik karışık bir sinyal veriyor. Hareketli ortalamalar da şu an için 8 ile satış gösteriyor.

Yine de son zamanlardaki yükseliş ivmesine dayanarak OP, Mart ayı için izlenmesi gereken kripto paralar arasında yer alıyor.

GateToken (GT)

Gate.io’nun yerel tokeni, borsanın yeni bölgelere genişlemesi nedeniyle son zamanlarda bir fiyat artışına tanık oldu. Hong Kong’da Hizmet Sağlayıcısı (TCSP) lisansı başvurusu, borsanın bölgedeki varlığını genişletmesini sağlayacağı için son fiyat artışının arkasındaki nedenlerden biri olabilir. 

Hong Kong düzenleyicilerinin kripto üzerindeki denetimlerini sıkılaştırması halinde borsanın önümüzdeki günlerde ön plana çıkmasıyla, GT’nin değeri de muhtemelen olumlu etkilenecektir.

Son zamanlarda bir fiyat rallisi yaşamasına rağmen, GT günlük grafikte bir miktar düzeltme kaydetti.

826A9FDB 62F4 4A40 97F8 7B65ACE3E2D9
TradingView

Öte yandan GT’nin teknik analizi çoğunlukla yükseliş yönünde. TradingView’deki bir günlük göstergelerin bir özeti, 12’de ‘al’ı gösterirken, ‘hareketli ortalamalar’ 11’de ‘güçlü al’ı öneriyor.

Maker (MKR)

Haftalık grafikte en çok kazanan varlıklar arasında yer alan MKR’nin olumlu fiyat hareketi, kısmen Maker DAO’nun 1 Mart’ta daha düşük borçlanma ücretlerini uygulamaya koymuş olmasına bağlanabilir.

Gelişmenin ardından tokenin işlem hacmi %200 arttı. Bu değişiklikler, Maker’ın borçlanma tekliflerine olan ilgiyi artırarak MKR’yi olumlu etkilemiş gibi.

257DC4C6 0FA2 4363 809B B72778E7AE7D
TradingView

Bir günlük göstergelerin özeti 16’da, hareketli ortalamalar da 14’te, ‘güçlü alış’ı gösteriyor.

(Visited 127 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz