Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaAltcoin Haberleri4.6 Milyon Dolar Tutarında Filecoin Tokenleri Binance'a İki Kez Yatırıldı

4.6 Milyon Dolar Tutarında Filecoin Tokenleri Binance’a İki Kez Yatırıldı

4.6 Milyon Dolar Tutarında Filecoin Tokenleri Binance'a İki Kez Yatırıldı

Perşembe günü Coindesk, Filecoin tokenlerinde 4.6 milyon doların Binance’a bir kereden fazla yatırılmasına izin veren bir istismar bildirdi. Filecoin ve Binance bir hata yerine API’lerin “yanlış kullanımına” işaret ediyor.

Sorun, aynı kripto para biriminin iki kez harcanmasına izin veren, genellikle bir blok zincirine yapılan saldırının neden olduğu, sistemi bozan bir kusur olan “çifte harcamaya” benziyordu.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini destekleyen proof of work fikir birliği mekanizması, çifte harcamaları önlemek içindir. Ancak söz konusu işlemi, borsa yanlışlıkla iki kez kabul etse de, Filecoin blok zincirinde yalnızca bir kez gerçekleşti. Sonuç, çifte harcamadan daha çok “çifte para yatırma” gibiydi.

Filecoin’in arkasındaki ekip olan Protocol Labs, araştırma sonrası yayınladığı blog yazısında, “Filecoin ağı veya RPC (Remote procedure call) API koduyla ilgili herhangi bir sorun bulmadığını” söylüyor. Ayrıca Protocol Labs sözcüsü de şunları ekledi: “Blok zincirinin kendisinde çifte harcama olmadığından eminiz.”

Binance, olay sonrası  FIL’in yatırma işlemlerinin durdurulduğunu bildirdi. Bir sözcü sorunun, Lotus [Filecoin’in yazılım paketi] API mantığının yanlış kullanımı ve Filecoin ağına aktarma ve yatırma konusundaki entegrasyonundan kaynaklandığını ifade etti. Uygulama programlama arabiriminin kısaltması olan API, yazılımın diğer yazılımlarla iletişim kurmasının bir yoludur. Binance sözcüsünün bildirdiğine göre herhangi bir fon kaybı yaşanmadı.

İlginizi çekebilir: Mark Cuban ve a16z OpenSea’ye Yatırım Yapıyor

Filecoin (FIL) Nedir?

Filecoin, “insanlığın en önemli bilgilerini saklamayı” hedefleyen merkeziyetsiz bir depolama sistemi. Proje, 2017’de düzenlenen ilk token arzı (ICO) ile 205 milyon dolar topladı ve 2019 yılı ortalarında kullanıma açılacağını duyurdu. Öte yandan Filecoin mainnet’inin başlangıç tarihi, Ekim 2020 ortalarında oluşan 148.888 numaralı bloka kadar ertelendi.

Proje, ilk olarak 2014’te bir eşler arası depolama ağı olan Interplanetary File System (IPFS) için bir teşvik katmanı olarak tanımlandı. Filecoin, açık bir protokol ve yerel para birimi olan FIL kullanılarak yapılmış işlemlerde ağın katılımcıları tarafından yapılan taahhütleri kaydeden bir blockchain tarafından destekleniyor. Blockchain hem proof-of-replication (tekrar ispatı) hem de proof-of-spacetime (uzay-zaman ispatı) yapılarını temel alıyor.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdecrypt
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,327.00 2.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,161.82 3.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.474462 3.06%
solana
Solana (SOL) $ 36.03 7.64%
xrp
XRP (XRP) $ 0.341159 4.56%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.48 5.15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067847 7.08%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 7.74%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 18.80 6.11%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.44 3.13%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.09 6.13%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.40 5.25%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.316146 5.30%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.513403 4.61%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.47 8.10%