Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) Haberleri31 Ocak 2023 Bitcoin fiyatı ne olur?

31 Ocak 2023 Bitcoin fiyatı ne olur?

31 Ocak 2023 Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan yaklaşık 69 bin dolardan yüzde 70’in üzerinde düzeltme yaparak 2022’yi düşüşle bitiriyor.

 FTX kripto borsasının çöküşü gibi olaylardan kaynaklanan serpintilerin yanı sıra makroekonomik faktörler düşüşte etkili oldu.

Bu nedenle, dünyanın en büyük kripto varlığının 2023’ün başındaki performansı, Bitcoin’in yatay fiyat hareketini devam ettiğini düşünen yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bunun yanısıra, dijital varlık izleme web sitesi PricePrediction’daki makine öğrenimi algoritmaları, BTC’nin 31 Ocak 2023’te 15.532 dolar seviyesine düşeceğini öngörüyor. Fiyat tahmini, kripto paranın yazım anındaki fiyatından yaklaşık yüzde 7’lik bir düşüşü gösteriyor.

30 günlük fiyat tahminine göre, BTC muhtemelen 2023’ün ilk ayında bir değer düşüşü yaşayacak. Ancak tahmin aracı Bitcoin fiyatının 2023’ün ilk gününde potansiyel olarak 16.407 dolardan işlem görebileceğini söylüyor.

Tahmin özellikle, Bollinger Bantları (BB), hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD), göreli güç endeksi (RSI) ve diğer bazı teknik göstergeleri dikkate alıyor.

Bitcoin fiyatı yatay seyirde

Yazım anında, Bitcoin fiyatı hala konsolide oluyor ve son 24 saatte yaklaşık yüzde 0,71’lik ufak bir kazançla 16.613 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte ise yaklaşık BTC yüzde 1,36 oranında düzeltme yaptı.

Bitcoin’in son günlerdeki fiyat hareketi, hem boğaların hem de ayıların her iki yönde de büyük bir hareket gerçekleştiremediklerini gösteriyor. Bazı analistler Bitcoin fiyatında hareketlenme için bir kıvılcım bekliyorlar.

(Visited 497 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz