Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaAltcoin Haberleri31 Mart: BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP Fiyat Analizi

31 Mart: BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP Fiyat Analizi

31 Mart: BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP Fiyat Analizi

Morgan Stanley’in izinden giden Goldman Sachs, varlık yönetimi müşterilerinin kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklarla ticaret yapmasına olanak sağlama planını açıkladı. Goldman Sachs Özel Varlık Yönetimi bölümünün Küresel Dijital Varlıklar Başkanı Mary Rich, CNBC’ye verdiği bir röportajda, planın 2021’in ikinci çeyreğinde gerçekleşebileceğini belirtti.

Dünyanın önde gelen iki yatırım bankası tarafından Bitcoin’in benimsenmesi, diğer bankaları da kripto yolunda daha hızlı yürümeye zorlayabilir. Bu geleneksel kurumların müşterilerinden taze para akışının sağlanması ise Bitcoin’e talebi ve fiyatları daha da artırabilir.

Kraken CEO’su Jesse Powell, Bloomberg’de sorulan Bitcoin’in (BTC) gelecek değeri hakkındaki bir soruya yanıt olarak, şu anda bir Bitcoin ile Tesla Model 3 alınabilirken yıl sonunda bir Lamborghini ve 2023’e kadar bir Bugatti alınabileceğini söyledi.

Diğer bir yükseliş sesi ise, CNBC ile yaptığı bir röportajda Bitcoin’in “ ilk başta altınla aynı piyasa değerine ve daha sonra daha da yüksek bir piyasa değerine sahip olmak için kaçınılmaz bir yolda olduğunu” söyleyen Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ın sesiydi.

Ancak, herkesin Bitcoin hakkındaki düşünceleri yükselişe işaret etmiyor. BK Asset Management’ta FX stratejisinin genel müdürü Boris Schlossberg, CNBC’ye verdiği bir söyleşi de Bitcoin’in orta vadeli bir zirveye çok çok yakın olduğunu belirtti.

Hadi gelin şimdi piyasada öne çıkan 6 kripto parayı Rakesh Upadhyay analizleri üzerinden teknik açıdan inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 29 Mart’tan bu yana düşen kanalın üzerinde seyrediyor, bu olumlu bir işaret olabilir. Ancak, 60.000 $ seviyesini agresif bir şekilde savundukları için ayılar henüz pes etmedi.

Fiyat bugün 59.789 $’dan düştü, ancak boğaların dipten satın alması ve BTC/USDT çiftinin kanala yeniden girmesine izin vermemesi iyiye bir işaret olabilir. Boğalar, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.825,84 $’a fiyatı yükseltmek için bir girişim daha yapabilirler.

btcusdt31
Kaynak: TradingView.com‘da BTC/USDT

Eğer başarılı olurlarsa, parite yükseliş trendini devam ettirebilir ve ilk hedefe doğru 69.279$ ve ardından 79.566 $’a doğru yükselebilir. Yukarı yönlü hareketli ortalamalar, piyasada boğaların üstünlüğüne işaret ediyor.

Bununla birlikte göreli güç endeksi (RSI), son birkaç gündür negatif bir sapma gösteriyor. Gösterge düşüş trendi çizgisinden keskin bir şekilde düşerse, yeni yükseliş trendinin birkaç gün beklemesi gerekebilir.

Fiyat aşağı yönlü hareket edip hareketli ortalamaların altına düşerse yükseliş görünümü geçersiz hale gelebilir. Öte yandan, RSI düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, ivmenin arttığına işaret ederek bir ralli olasılığını artırabilir.

İlginizi çekebilir: Goldman Sachs Müşterilerine Bitcoin ve Diğer Dijital Varlıkları Sunmaya Yakın

ETH/USDT

Ethereum (ETH), simetrik üçgenin direnç çizgisini kırmaya çalışıyor. Bir direncin yakınındaki güçlü bir konsolidasyon, direncin üzerine kırılma olasılığını artırır. 20 günlük üssel hareketli ortalama (1.743 $) yükseldi ve RSI pozitif bölgede. Bu durum da boğalara avantaj sağlayabilir.

31 Mart: BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP Fiyat Analizi
Kaynak: TradingView.com‘da ETH/USDT

Alıcılar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse, ETH/USDT çifti tüm zamanların en yüksek seviyesini test edebilir. Boğalar bu hedefi açarsa, parite daha sonra formasyon hedefine doğru yani 2. 618,14 $ seviyelerine yükselmeye başlayabilir.

Bununla birlikte ayıların kolayca pes etmesi pek mümkün değil. 2.040,77 $’da sert bir dirençle karşılaşılabilir. Fiyat, bu genel direnci kıramamasına rağmen üçgenin içine tekrar girmezse, boğaların düşüşte alım yaptığı düşünülebilir. Böyle bir durumda, paritenin 2.040,77 $ üzerine çıkma olasılığı yüksek olabilir.

Öte yandan boğalar fiyatı üçgenin üzerinde tutamazsa, yatırımcıların daha yüksek seviyelerde açık işlemde konumlandıkları görülebilir. Bu, pariteyi birkaç gün daha aralığa bağlı tutabilir. Zayıflığın ilk işareti ise fiyatın trend çizgisinin altına düşmesi olabilir.

İlginizi çekebilir: Ethereum (ETH) Bitcoin’i Geçebilir!

BNB/USDT

Boğalar, Binance Coin’i (BNB) 315 $ üzerine çıkarmaya çalışıyor. Fiyat, bugün genel dirençten geri dönse de mumun üzerindeki uzun kuyruk, boğaların her küçük düşüşte alım yaptığına işaret edebilir.

31 Mart: BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP Fiyat Analizi
Kaynak: TradingView.com‘da BNB/USDT

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da devamının yukarı yönlü olduğunu işaret ediyor olabilir. Boğalar fiyatı 315 $ seviyesinin üzerine çıkarabilirse, BNB/ USDT çifti 348,69 $’a yükselebilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerindeki bir kırılma ve kapanış 430 $’a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. Fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (265 $) altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelebilir.

ADA/USDT

Caradano (ADA), son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (1.16 $) üzerinde devam ediyor, ancak boğalar fiyatı 1.30 $ üzerine çıkartamadı. Bu, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret ediyor.

31 Mart: BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP Fiyat Analizi
Kaynak: TradingView.com‘da ADA/USDT

20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı hareketli ortalamanın altına çekmeye çalışabilir.

Bunu yaparlarsa, ADA/USDT çifti 1.03 dolarlık desteğe düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, 0.80 $’a kadar derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir.

Öte yandan, eğer fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse ve boğalar fiyatı 1.30 $’ın üzerine çıkarırsa, parite 1.48 $’a yükselebilir.

İlginizi çekebilir: Teknik Kahin, Cardano (ADA) İçin Dev Yükseliş Tahminini Açıkladı

DOT/USDT

20 günlük EMA’ya (34,35 $) yakın küçük bir tereddütten sonra, Polkadot (DOT) bugün hareketli ortalamaların üzerine çıktı. Bu, daha yüksek seviyelerde güçlü bir talebin olduğunu gösterebilir. Boğalar, şimdi fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışabilir.

31 Mart: BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP Fiyat Analizi
Kaynak: TradingView.com‘da DOT/USDT

Başarılı olurlarsa, DOT/USDT çifti tüm zamanların en yüksek seviyesi 42.28 $’ı tekrar test edebilir. Momentum bu direnci yenebilirse, parite 53.50 $’a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Bununla birlikte, fiyat düşüş trendi çizgisinin altına düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğuna işaret edebilir. Bu, pariteyi birkaç gün aralığa bağlı tutabilir. Düz hareketli ortalamalar ve 58’in üzerindeki RSI, boğalara küçük bir avantaj sunabilir.

XRP/USDT

XRP, bir kez daha 0,60 $ genel direncine yakın seviyeden düştü. Bununla birlikte, boğaların bugünün mumundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi 20 günlük EMA’ya (0,51 $) düşüşü satın alması olumlu bir işaret olarak görülebilir.

31 Mart: BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP Fiyat Analizi
Kaynak: TradingView.com‘da XRP/USDT

Pozitif bölgedeki yükselen hareketli ortalamalar ve RSI, en kolay yolun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğaların şimdi fiyatı 0,60 $’ın üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapması muhtemel.

Başarılı olurlarsa, 0,65 $’a bir ralli doğabilir. Bu seviye, sert bir direnç olarak tepki gösterebilir, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, XRP/USDT çifti ivme kazanabilir. Bu, yükseliş görünümü, fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse geçersiz hale gelebilir.

İlginizi çekebilir: Ripple Eski Kurucu Ortağı McCaleb, XRP Varlıklarını Satmaya Devam Ediyor

(Visited 21 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,233.00 2.35%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,035.67 2.66%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.541422 2.29%
solana
Solana (SOL) $ 52.36 3.71%
xrp
XRP (XRP) $ 0.421934 1.82%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.11 1.21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086166 1.48%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.54%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000206 69.51%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 31.47 5.66%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.28 2.92%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.44 3.43%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.38 1.70%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.440812 1.74%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.672725 2.78%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.25 2.28%