Ana SayfaAltcoin Haberleri2023 yılında yükselmesi beklenen en iyi altcoinler

2023 yılında yükselmesi beklenen en iyi altcoinler

2023'de yükselmesi beklenen en iyi altcoinler

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar, çoğu uzun vadeli yatırımcı için bu sektörün önde gelen dijital varlıklarıdır. Fakat risk ve ödül oranı daha yüksek belirli altcoinleri satın almak yüksek getiri elde etmek isteyenler için mevcut koşullar altında bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Kriptolar, 2022 yılında mevcut ayı piyasası koşulları nedeniyle çok düşük performans gösterdi. Bununla birlikte, kripto kışı sona erdiğinde, en sıcak altcoinlerin çoğunun önceki büyüme yollarına döneceğini öngörmek pek şaşırtıcı olmaz.

Herhangi bir altcoine yatırım yapmadan önce mutlaka resmi internet sayfasından whitepaper denilen teknik dökümanın okunması ve kurucuların profesyonel çalışma hayatının incelenmesinin önemli olduğunu hatırlatarak, 2023 yılında yatırım yapılabilecek altcoinleri gelin beraber inceleyelim.

Cardano ADA)

Cardano (ADA) uzun vadede yükseliş eğiliminde

Cardano  (ADA), birinci nesil blok zincirlerinden daha ölçeklenebilir, esnek ve güvenli çözümler sunmayı amaçlayan açık kaynaklı bir blok zinciri platformudur. Proje, merkeziyetsizlikten veya ölçeklenebilirlikten ödün vermeden ağın güvenlik hedeflerine ulaşmasını sağlayan bir proof-of-stake mutabakat protokolü olan Ouroboros’u kullanıyor. Etkileyici bir şekilde araştırma ve geliştirmeye odaklanan Cardano, kullanıcı gizliliği ile yasal uyumluluk arasında daha iyi bir denge kurmaya çalışıyor. Buna göre, Cardano, akıllı sözleşmelerin büyümesinde yükselişe geçenlere mükemmel bir kaldıraç sağlayan dijital para birimi ortamının hayati bir parçasıdır.

Cardano, kurumsal yatırımcılar arasında görülen ticaret hacmindeki artış nedeniyle son zamanlarda çok fazla hype üretiyor. Projenin tokeni olan ADA, önceki yüksek seviyelerine kıyasla çok ucuz bir fiyattan işlem görüyor. Bu durum  ve uzun vadeli görünümü, onu akıllıca bir yatırım haline getiriyor.

Solana (SOL)

Solana (SOL) Bir Sonraki Boğa Koşusunun Yıldızı Olabilir!

Solana  ( SOL ) geçen yıl blockchain alanında büyük bir sıçrama yaptı. Hızı, ölçeklenebilirliği ve verimliliği nedeniyle “Ethereum Katilleri” arasında en üst sıralarda yer alanlardan biri olarak lanse edildi. Solana bu yıl özellikle FTX’in batmasıyla birlikte ciddi bir değer kaybı yaşamış olsa da, uzun vadede hala önemli bir büyüme pontasiyelinin olduğu görülüyor.

Son bir aylık NFT satış hacimlerinde Ethereum’dan sonra ikinci sıradaki blokzincir olarak öne çıkıyor. Aslında Solana, ikinci çeyrekte günlük işlemlerde Ethereum’u geride bıraktı. Solana ağı, Ethereum’un 1 milyonuna kıyasla 40 milyon işlem gerçekleştirdi. Bu nedenle, Solana’nın kaderinde daha fazla başarının gelmesi şaşırtıcı olmaz.

Decentraland (MANA)

mana e1671443082354

MANA, metaverse yatırımlarına ilgisi olan yatırımcılar için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar, sanal dünyada arazi satın almak ve sahip olmak için MANA tokenleri satın alabiliyor ve tamamı Ethereum blok zincirinde gerçekleşen kendi deneyimlerini oluşturabiliyorlar. Decentraland dünyası, müzayede evleri, katılımcı oyunlar, dijital mağazaları olan sanal alışveriş merkezleri, sanat galerileri ve daha pek çok etkinliğe ev sahipliği yapabiliyor. Söz konusu özellikle, kullanıcılarının çoğu için başka bir gelir akışı sağlama potansiyeli sağlıyor.

İlginç bir şekilde, diğer blockchain tabanlı metaverse projeleri gibi, Decentraland’ın kullanıcıları da NFT’lerle teşvik ediliyor.

Decentraland, geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,90 dolardan işlem görerek kripto yatırımcılarının dikkatini çekmişti. Bununla birlikte, MANA tokenleri şu anda sadece 0,32 dolar seviyesinden işlem görüyor. Sektör uzmanları 2022 ile 2030 yılları arasında metaverse pazarı için %37,5 gibi bir bileşik yıllık büyüme oranı öngörüyor ve bu da MANA için inanılmaz potansiyeli gözler önüne seriyor.

Cosmos ( ATOM)

Cosmos Hub'ın çığır açacak yeni özelliği için geri sayım başladı!

Cosmos  (ATOM) blok zinciri, birlikte çalışabilirliğini dönüştürerek merkezi olmayan finansal sistemi modernize etme potansiyeli sağlıyor. Proje, geliştiricilerin birden fazla endüstride her türlü yeni uygulamayı etkinleştiren son derece uzmanlaşmış blok zincirlerini kolayca tasarlamasına ve kullanıcıların üçüncü taraf etkileşimi olmadan farklı blok zincirleri arasında sorunsuz bir şekilde işlem yapmasına olanak tanıyor. Bu ağ, insanların bir dizi blockchain hizmetine her yerde, her zaman erişmesini kolaylaştırıyor.

Cosmos, endüstride daha önce kullanılmayan birbirine bağlılık seviyesinin kilidini açarak bugün bildiğimiz blockchain teknolojisinde devrim yaratmayı vaad ediyor.

Curve ( CRV)

Binance Curve Finance'den çalınan 450 bin doları kurtardı

Curve  ( CRV), esasen en büyük merkezi olmayan borsalardan birinin yönetim tokeni olan benzersiz bir projedir. Bu projenin en önemli özelliği, Curve protokolünün karar verme sürecini ve yönetişimini merkezileştirmeye yardımcı olan bir proje olmasıdır.

Curve’ün yerel tokeni olan CRV, sahiplerin kullanıcı etkinlik ücretlerinden ödüller kazanmalarını ve platform için önerilen değişiklik tekliflerinde oy kullanmalarını sağlıyor. Merkezi borsalarla ilgili endişeler göz önüne alındığında merkezi olmayan borsalara yönelen yatırımcılar önemli bir yatırım özelliği taşıyor.

Yaklaşık 300 milyon dolarlık piyasa değeri ve 0,56 dolar seviyesindeki fiyatı göz önüne alındığında, yatırımcılar için önemli bir satın alma fırsatı sunuyor.

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC) Yeni Test Ağını Duyurdu

Polygon  ( MATIC ) , yenilikçi teknolojisini kullanarak, geliştiricilerinin Ethereum ağında merkezi olmayan uygulamaları daha verimli bir şekilde oluşturmasına ve çalıştırmasına olanak tanıyor. Temelde, hız ve verimde ekstra artış gerektiren iddialı projeler için mükemmel bir seçim olan Ethereum ağının bir yan zinciridir. Ayrıca, Polygon’un Layer-2 ölçeklendirme çözümü, işlem ücretlerini azaltarak ve işlem sürelerini iyileştirerek kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştiriyor.

Polygon, geçtiğimiz süre zarfında kripto para dünyasında önemli adımlar attı. Özellikle,  Meta (Facebook) ile geçtiğimiz ay yapılan ortaklıkla dikkatleri üzerine çekti. Anlaşmayla birlikte instagram üzerinden NFT alım-satımının Polygon (MATIC) ağı üzerinden yapılması kararlaştırıldı.

Öte yandan Polygon, ölçeklenebilirliği ve ağ hızını artırmak için merkezi olmayan borsa SushiSwap’e  ( SUSHI) ve borç verme platformu Aave’ye  ( AAVE-USD ) destek sağlıyor.

Son olarak…

Son olarak yatırım yapmadan önce mutlaka mevcut finansal konjonktürün takip edilerek yatırım kararlarının alınmasının önemini tekrar hatırlatmak isteriz. ABD’de ve dünyada dillendirilen resesyon söylentilerinin realize olması halinde son dönemde Nasdaq ve S&P 500 endeksleriyle korele olmuş kripto piyasasının bu durumdan olumsuz etkilenmemesi düşünülemez.

(Visited 349 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz