Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaAltcoin Haberleri2023 yılında BNB için 4 boğa ve 2 ayı faktörü

2023 yılında BNB için 4 boğa ve 2 ayı faktörü

BNB için 4 boğa ve 2 ayı yorumu

Bu yazıda Binance borsasının yerel tokeni BNB’nin 2023 boyunca karşı karşıya olduğu potansiyel ters ve arka rüzgarlara genel bir bakış sunuyoruz.

Kripto, 2023’ün başında erken bir toparlanma sergiliyor ancak çoğu kişi, rallinin devam edip etmeyeceği konusunda şüphelerini koruyor.

Yılın başındaki toparlanma girişimine rağmen, dev borsanın tokeninin 2023 yılında bazı avantajları ve dezavantajları bulunuyor.

BNB fiyatı için dört arka rüzgar

Bitcoin’in yönü

Bitcoin fiyatı, kripto piyasasındaki temel yerçekimi kuvvetidir. Soru şu ki, Bitcoin’in fiyatı hangi yöne gidecek?

Bitcoin için 2023 yılında bir boğa koşusu beklemek için de birçok neden var. Bunlar arasında ilk olarak kötü oyuncuların ortadan kalkmasından sonra kripto sektörüne olan güvenin tazelenmesi yer alıyor.

Bitcoin, 2023’te bir makro hisse senedi rallisinde de yükselebilir.

Eninde sonunda makro riskten kaçış havası risk iştahına dönüştüğünde şimdiki cazip fiyatlara yatırımcıların burun kıvırmaları mümkün olmayacaktır. Kurumsal yatırımcılar ve büyük hedge fonları da göz önüne alınca, Bitcoin 2023’te ayağa kalkarsa, BNB de kesinlikle kovalamaca içinde olacaktır.

Santiment'e Göre BTC Boğaları İçin Güven İşareti Geldi

ABD’deki düzenlemeler

Mevcut durumda, tüm kripto para endüstrisi ABD’deki düzenleyici belirsizliğe hapsolmuş durumda.

ABD’deki federal sistem ve sermaye piyasalarının karmaşıklığı nedeniyle, henüz kimse kriptodan gerçekten kimin sorumlu olduğundan emin değil.

Binance ve platformunun yerel tokeni, ABD’de düzenleyicisinden çekindikleri için kendi borsaları dışında herhangi bir ABD borsasında listelenemedi. Zira BNB bir anda bir menkul kıymet olarak SEC düzenlemesine tabi olabilir.

Düzenleyiciler tam tersine, tokeni Bitcoin ve Ether ile birlikte bir emtia olarak tanımlarsa, muazzam bir yatırımcı belirsizliği kaynağını da ortadan kaldıracaktır.

Binance’in güçlü itibarı

Bu ayın bir noktasında yaşanan krizde Binance, müşterilerin tek bir günde 7 milyar doların üzerinde para çekme işlemini başarıyla yerine getirdi.

İlginizi çekebilir:  Piyasalardaki çırpınış sürerken şaşırtan altın fiyat tahmini geldi

Hesaplarda donma, iflas veya SEC soruşturması olmadı. Binance müşterileri kriptolarını çıkardı veya paralarını geri aldılar. İnsanlar bunu unutmayacaklardır. Buradan geliştirdiği itibar, Binance’i karşı konulmaz kılmaya devam edecek.

Temeller

BNB’nin sahip olduğu en büyük arka rüzgar, Binance’in devasa işlem hacmi ve topladığı ücretlerdir.

Binance bugün milyarlarca dolarlık günlük işlem hacmini yönetiyor. Arcane Research’ün yakın tarihli bir raporuna göre, Binance’in BTC işlem hacmindeki payı 2022’yi %92’de tamamladı.

Özünde Binance, dünya çapında giderek daha fazla hakimiyetini artıran, oldukça kârlı bir şirkettir.

BNB için iki ters rüzgar

Bitcoin 2023’te daha da düşebilir

BTC fiyatı, birçok makro, temel ve teknik faktörlerden oluşan karmaşık değişkenlere tabidir.

Bugün itibariyle hâla Bitcoin fiyatında dibin görüldüğünün bir garantisi yok ve kripto kışı daha devam edebilir. Yani, Bitcoin fiyatı 2023’te düşmeye devam edebilir ve baskı altında kalabilir. Bu da muhtemelen BNB için bir ters rüzgar oluşturacaktır.

2023’te Bitcoin fiyatı için olası ayı senaryoları arasında kripto iflas krizlerinin devam etmesi, ABD’nin kriptoya yönelik düzenleyici belirsizliği vb. bir çok faktör yer alıyor.

Ayı Piyasası

Yasal belirsizlik

ABD’deki düzenleyicilerin, muhtemelen güvenlik ve küresel stratejik düşmanlık nedenlerinden ötürü Binance’e karşı oldukça katı yaklaştıkları açıkça görülüyor. Yakında BNB’yi menkul kıymet olarak tanımlamak için harekete geçebilirler.

BNB, Binance US (Amerika) dışında hiçbir ABD borsasında listelenemedi. Bunun nedeni, düzenleyicilerin her an BNB’yi menkul kıymet olarak tanımlamak için harekete geçebileceğinden endişe etmeleri. Böyle bir durumda, Binance SEC’in yetki altına girecektir.

Bu durumun gerçekleşmesi halinde fiyat düşebilir, ancak bu kesinlikle BNB için bir ölüm ilanı anlamına gelmeyecektir.

(Visited 52 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel