Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) Haberleri2022 yılı Bitcoin ve kripto para piyasaları için çok güzel olacak! Ünlü...

2022 yılı Bitcoin ve kripto para piyasaları için çok güzel olacak! Ünlü CEO açıkladı

Bitcoin, BTC

Kripto para yatırımcıları, 2022 yılında Bitcoin’in ve kripto para piyasalarının nasıl bir performans sergileyeceğini merakla bekliyor.

Race Capital’in CEO’su Alfred Chuang, CNBC ile yaptığı röportajda 2022 yılında kripto para piyasalarında nelerin yaşanabileceğinden bahsetti.

Chuang, 2020 ve 2021 yılları arasında kripto para birimleri için ticaret hacimlerine genel bir bakış atarak, ticaret hacimlerinin arttığını belirterek günlük 50 milyar dolardan 100 milyar dolara bir yükselişin yaşandığını söyledi. Öte yandan, aynı aralıkta Nasdaq’ın ticaret hacminin neredeyse aynı kaldığını ve toplamda 200 milyar dolarda sabit kaldığını vurguladı.

Ticaret hacmindeki artışla vurgulanan Web3 katılımındaki artış ve Web3’ün uzun vadeli uygulanabilirliği göz önünde bulundurularak, Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere tüm kripto para birimleri piyasasının 2022’de yaygınlaşmasını beklemenin makul olduğunu öne sürdü.

Bence Web3’e daha fazla bir katılımın olduğunu gördük ve Web3 burada kalacak. Bitcoin’in kendisi bir yana, 2022’ye girerken tüm kripto para piyasasının daha sıcak geçeceğini hayal edebilirsiniz.

Bitcoin piyasasının gözü faiz oranlarında

CEO, 2022’de daha yüksek bir faiz ortamı yaşadıktan sonra büyük teknoloji şirketlerinin daha yüksek faiz oranları korkusu etrafında yaşadığı yalpalama ile Bitcoin’in 2021’in sonlarına doğru benzer bir korelasyon gördüğü gerçeğine dikkat çekti.

Yıl sonuna kadar bu ticaretteki son zayıflık nedeniyle, CEO’ya BTC’nin artan faiz oranlarından kaynaklanan herhangi bir tehdide direnip direnemeyeceği soruldu.

Eminim tüm piyasanın düştüğü 2020 Mart’ında gördüğümüz gibi her şey sübjektif oynaklığın etkisinde ve Bitcoin de düşüyor. Bu yüzden Bitcoin’in volatilitenin kendisinden tamamen bağışık olduğunu düşünmüyorum, ancak buna bir hedge olarak bakarsanız, döviz oynaklığı için harika bir uzun vadeli hedge aracıdır.

Chuang, Web3’te 2022’de gerçekleştirilecek bir dizi faaliyetin altını çizdi ve bu faaliyetler sadece Bitcoin’i değil, aynı zamanda diğer layer-1 kripto para birimlerini de kapsayacağını vurguladı.

Web3’teki yalnızca Bitcoin’i değil, layer-1 kripto para birimlerini içeren faaliyetlere bakın, 2022’ye girerken bize umut veren birçok faaliyet olacak ve bence kripto tabanlı tüm ürünlerde çok fazla iyimserlik hakim. 2022 gerçekten güzel bir yıl olacak.

Özellikle, kripto para piyasası, Bitcoin’in Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinde yaşadığı düşüşe rağmen 2021’de genel olarak önemli ölçüde büyüdü.

Quantum Fintech’in kurucusu Harry Yeh’in belirttiği gibi, Bitcoin gibi varlıklar enflasyona karşı önemli bir tampon görevi görüyor. Mevcut enflasyonist atmosfer, kripto endüstrisine dahil olmak için ideal ortamı sağlıyor.

İlginizi çekebilir: Airdrop yapan token scam çıktı! Kilimi çektiler

(Visited 210 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,474.29 3.71%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,852.75 4.72%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.541104 6.32%
solana
Solana (SOL) $ 41.03 7.95%
xrp
XRP (XRP) $ 0.377444 2.84%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.46 7.53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081929 6.89%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 8.06%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 25.96 7.89%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.17 6.16%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.08 6.27%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.99 5.21%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.344736 5.57%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.893139 7.24%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.08 7.42%