Ana SayfaKripto Para Haberleri2022: Kripto Paralar İçin Korku Yılı

2022: Kripto Paralar İçin Korku Yılı

asiri korku odakta bitcoin satin alma zamani mi

2022 yılı kripto yatırımcıları için zorlu bir yıl oldu. Veriler, yatırımcıların yaklaşık on bir aydır zayıf duygular sergilemeye devam ettiğini ve bunun kripto piyasasında korku yılı olduğunu gösteriyor.

Endeks Şu anda “Aşırı Korku” Bölgesinde

Arcane Research’ün en son yayınlanan haftalık raporuna göre, kripto para piyasası yakında tam bir yıllık korku dolu hissi tamamlayabilir. Söz konusu gösterge, kripto pazarındaki yatırımcıların genel hissiyatı hakkında bilgi veren korku ve açgözlülük endeksi olarak biliniyor.

Metrik, bu duyarlılığı temsil etmek için sıfırdan yüze kadar çalışan sayısal bir ölçek kullanıyor. Elliden büyük tüm değerler açgözlü bir ruh halini, eşiğin altındakiler ise korkulu bir havayı ifade ediyor.

Bu iki duygunun dışında, “aşırı korku” ve “ aşırı açgözlülük ” olmak üzere iki alt grup duygu da bulunuyor. Özellikle bu duygular, aralığın sonlarına karşılık gelen değerlerde ortaya çıkıyor. Yani, 75’in üzerindekiler aşırı açgözlü olarak sınıflandırılırken, 25’in altındakiler aşırı korku olarak adlandırılıyor.

Korku, Geçen Yıl Kasım Ayında Başladı

Aşağıda geçen yıl kripto korku ve açgözlülük endeksindeki eğilimi gösteren grafiğe bakıldığında, devam eden uzun süreli korkunun, boğa koşusunun sona erdiği geçen yılın Kasım ayının ortalarında başladığı görülüyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi
Metrik değeri son haftalarda yatay hareket ediyor gibi görünüyor | Kaynak: Arcane Research

İlgili tarihten bu yana, sadece birkaç açgözlülük artışı dışında, kripto korku ve açgözlülük endeksi genel olarak elli değerinin altında kaldı.

Bu süre boyunca, ölçüm aslında aşırı korku bölgesinde çok fazla zaman harcadı. Bu da, yatırımcıların 2022’de derin bir dip zihniyetine sahip olduğu anlamına geldiğini bizlere açıklıyor.

Göstergenin son değeri 22 olurken, yatırımcılar açısından şu anda son derece endişeli bir durumun olduğu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki yer alan sayaç, mevcut piyasanın geçen hafta ve geçen aya göre nerede durduğunu gösteriyor.

Fear and Greed Metrik
Korku ve açgözlülük endeksi şu anda aşırı korkuya işaret ediyor | Kaynak: Arcane Research
(Visited 298 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynaknewsbtc
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz